Milá redakce,

při přečtení dnešního tématu dne se mi vybavil jeden trapásek, který jsem zažila kdysi dávno. Možná že vás i čtenářky pobaví.

Vůbec nepátrejte,  proč jsem reagovala tak a ne jinak, proč jsem udělala to a ne tamto,  prostě se to tak stalo.

Zdravím a přejí hezký den bez trapasů.

 

Ruka šátralka

Bylo mi sedmnáct a jela jsem do Prahy za svou tetou. Já, holka z vesnice, jsem se najednou ocitla ve velkoměstě plném lidí, hluku a jistě i nástrah.

Nastoupila jsem do autobusu, který byl za chvíli plný lidí. Sídliště v nedohlednu, nikdo pomalu nevystupoval a další lidičky přibývali. Vedro k zalknutí, někdo mi funěl za krk, jiný šlápl na nohu, další do mě strčil. Se svými 154 cm  jsem si tam připadala jak trpaslík mezi obry.

Najednou jsem cítila, jak se něčí ruka dotýká mé nohy a postupuje po vnitřní straně stehna tam a zpátky, pěkně rytmicky, čím dál výš až k místu, kterého se povětšinou v dopravních prostředcích nedotýkáme. Strachy mě polil pot, snažila jsem se zmapovat spolucestující, ale všichni se tvářili netečně a otráveně. Doteky se stále opakovaly. A přece! Můj zrak padl na muže středních let, silnější postavy, který stál blízko mně. Jednou rukou se sice držel tyče, ale na druhou jsem neviděla. Vypadalo to, že ji má křečovitě přitaženou k tělu. Tou by na mě hravě dosáhl. Navíc měl v očích takový  podivný lesk…

Hlavou se mi honily hrůzostrašné příběhy o úchylných vrazích, kterých musí být tak velké město určitě plné. Jak mám tuto situaci řešit? Uhnout nebylo kam a ruka šátralka mě zase začala bezostyšně osahávat. Hodila jsem po podezřelém muži zlé oko. Zdálo se mi, že sebou mírně trhl. V tom okamžiku jsem ale jeho ruku cítila přímo v rozkroku. Tak to už bylo moc. Ani nevím, kde se to ve mně vzalo a tomu individuu jsem vrazila facku.

Bylo mi na omdlení. V tu chvíli autobus zastavoval. To bylo moje vysvobození, musela jsem ven. Musela jsem utéct před tím úchylem a před užaslými pohledy některých spolucestujících. Drala jsem se k východu, jen mimoděk jsem se ohlédla a zůstala jak opařená. V autobuse se trochu uvolnilo a já viděla onoho podezřelého, jak svírá v ruce zabalený lustr, zřejmě pěkně těžký. Jedno rameno toho lustru způsobovalo to, o čem on neměl ani tušení. Já zírala, on zíral, naštěstí  se dveře autobusu zavřely a já zmizela v davu. Ani jsem neměla možnost se tomu muži jakkoliv omluvit…

EvaH

  ***

Hezký sluníčkový den,
přispěji také svou troškou do mlýna.

Letošní dovolenou jsme trávili na břehu jednoho jihočeského rybníka a jelikož jsem předpokládala, že voda nebude příliš čistá, vzala jsem si starší plavky.
Jdu pozvolna do vody, a když ji mám asi po pás, udělám podřep  a rychle vyskočím nahoru ... a podprsenka od plavek dolů. Zachraňuji, co se dá, když vtom začne kamarádka ze břehu volat:" Ty naděláš, myslíš, že je někdo zvědavý na ty tvé kozičky, to kdyby se stalo mně, stáli by tu všichni v pozoru." Jjestli do té doby nikdo nic nezpozoroval, teď na nás byla soustředěna pozornost celé pláže.


A aby toho nebylo málo, ten samý den se nesu kempem jak h...o na lopatě, naproti mně jde moje sestra, přitočí se a zašeptá mi do ucha: "Jestli ti to nevadí, tak ti kouká šňůrka od tamponu."


felicita

***

Dobré poledne všem :o))
 
Tak trapasy určitě nechodí po horách , ale po lidech, klidně můžu upravit toto přísloví ...
Však to znáte, mluvíte o někom, resp pomlouváte ho a on stojí za vámi, pochválíte ženu a popřejete jí k miminku, jenže ona má jen to nějaké kilo na bříšku navíc.
 
Jdete od lékaře na ulici a na nohou máte modré igelitové návleky, a neříkejte, že se vám ještě nikdy nepoštěstilo odnést v zamyšlení košík z obchodu, mně tedy ano.
 
A když už mluvím o sobě, na trapasy je asi moje rodina geniální, od dětských přežblechtů a komentářů, přes ty, které vám v tu chvíli připadají tak strašné, že byste se do země propadli.
 
Takže pár takových komických situací vám dám pro pobavení, neříkám, že se všechny staly mně, ale buď v okolí, nebo je znám z vyprávění.
Holt těch nešťastníků je na světě víc.
 
Dětské hlášky:
Reakce na plešatého pána - Maminko, a ten pán si zapomněl vlasy doma?
Maminko, a proč nesmím říkat slovo prdel, když ty to říkáš? V tu chvíli by se fakt člověk propadl do země :o((
 
Zapomínací etudy:
Mamce se jednou podařilo si vzít jen kombiné a na to baloňák. Naštěstí v práci nosí plášt, takže ztráta sukně se dala zamaskovat.
Babičce se zase podařilo svléknout kombiné jen napůl  - přetáhnout ramínka kvůli líčení, pak už se rovnou oblékla a šla. No, na ulici potom pomalu z pod kabátu se ven dralo bílé kombiné, přišla na to, až si na něj šlapala :o))
 
Jeden krásný trapas krátce po revoluci...
Stalo se to mé kamarádce, která nějaký čas pobývala v cizině a samozřejmě si dovezla i takový hit, u nás do té doby ne moc známý, nalepovací nehty.
Večer šla na procházku se psem a zjistila, že ztratila, právě ten "drahý" nehet. Pod lampou ho hledala a najednou se jeden mladík zastavil a chtěl jí pomoct. Tak se zeptal, co hledá. Po odpovědi, že nehet, se sebral a odešel, no co dodat, asi bych se taky urazila :o))
 
A poslední trapas, ten je sice z doslechu , ale je naprosto nádherný :o))
Paní ve středních letech vyšla obtěžkaná z obchodu, už celá nerudná, kde ten její se toulá, že to bude muset zase odtáhnout sama. Najednou uvidí červeného žigulíka, vleze do něj, chlapa seřve, že teda by se mohl hnout z tý sedačky a jít jí aspoň pomoct, na co ho má atd
No, když dohartusila, tak se teprve na toho nešťastníka podívala a zjistila, že ten "podpantoflák" sice vyslechnul její nadávky, ale rozhodně to není její chlap a ani ne jejich auto. Tak se vypoklonkovala a odešla.
No, ale nejpikantnější na tom je, že i naše mamina si spletla auto a už lezla k někomu jinému, ale jeden rozdíl tu je, neumí nadávat :o))
 
Hezké odpoledne vám přeje zoulinka neboli Jana  
P.S.: předpokládám , že i trenýrkovou upravovací příhodu pod autem znáte. Díky za to téma, moc jsem se pobavila nad tím , když jsem si vzpomínala na trapasy a zvedlo mi to tu moji dnešní melancholickou náladu. Díky.


Milé čtenářky, moc vám děkujeme za vaše příspěvky. Jsou všechny moc zajímavé a pobavily nás. Snažíme se je vydat a neošidit vás o hezké čtení.

Krásný den přeje

redakce@zena-in.cz

Reklama