isvy.jpg
Foto: Profimedia

Belgická princezna Maria-Laura se v sobotu provdá za Williama Isvyho. Po civilním obřadu bude následovat náboženská oslava v katedrále sv. Michaela a sv. Guduly v Bruselu. Očekává se, že na svatbě bude vzdán hold zesnulé panovnici. Královský novinář Wim Dehandschutter uvedl, že během náboženské oslavy bude chvíle modlitby a rozjímání věnovaná královně Alžbětě II.

Svatby by se měla zúčastnit belgická královská rodina, včetně rodičů nevěsty princezny Astrid a prince Lorenze.

Zasnoubení Marie-Laury a Williama bylo oznámeno v prosinci 2021, přičemž belgický královský palác sdílel na sociálních sítích snímky zamilovaného páru v zahradě. Princezna ukázala svůj safírový zásnubní prsten, který se podobá ikonickému prstenu vévodkyně Kate a původně patřil zesnulé matce jejího manžela prince Williama, princezně Dianě.

Snoubenci samozřejmě nemohli tušit, že datum svatby, které si vybrali, připadne na tak emotivní období. Strýc Marie-Laury, belgický král Phillipe, od kterého musela získat povolení k sňatku, vydal po smrti královny Alžběty II. kondolenční prohlášení.

Vedle fotografie, na níž se Její Veličenstvo usmívá po boku Phillipa a jeho manželky královny Mathilde, stojí: „S velkým smutkem jsme se dozvěděli o smrti Jejího Veličenstva královny Alžběty II. Byla to mimořádná osobnost. Na tuto velkou dámu, která po celou dobu své vlády projevovala důstojnost, odvahu a oddanost, si vždy uchováme hezké vzpomínky. Každé naše setkání zůstane navždy vryto do našich vzpomínek. Spojené království ztratilo výjimečnou panovnici, která zanechala hlubokou stopu v historii. Vyjadřujeme naši nejhlubší soustrast královské rodině a britskému lidu. Odpočívejte v pokoji, Vaše Veličenstvo, se svým milovaným manželem.“

Zdroje:Instagram Belgian Royal Palace, The BulletinHello!

Reklama