Prvním kritériem pro správnou volbu pracího prostředku je roztřídění prádla dle materiálu, případně barev. Pro běžné bavlněné prádlo světlých barev je správná klasická volba pracího prášku, který je ovšem lépe dávkovat přímo do bubnu pračky než do násypky.

K prášku se tak totiž snáze dostane voda, a tím pádem se rychleji rozpustí.

Vždy dodržujte doporučené dávkování – stále dochází k předávkování pracích prostředků. Vyzkoušejte prací prostředky SENSA Universal s technologií unikátních Aromaperliček, vyráběné ve 3 vůních – svěží květinová Zelená síla, mořská vůně Modré z nebe nebo citrusová Citrus Orange.

Aviváž připravte podle dávkovacího poměru do odměrky určené pro aviváž. Výše uvedené prací prostředky samozřejmě doplňují aromaterapeutické aviváže značky SENSA nabízené v 6 vůních .

Máte tvrdou vodu?

Pokud máte tvrdou vodu, nezapomeňte k pracímu prostředku přidat speciální prostředek na změkčení vody KAMENOŽROUT. Díky němu můžete dávkovat minimální množství pracího prostředku a také ochráníte pračku i prádlo před usazováním vápenatých a hořečnatých usazenin.

Nevíte, jak na fleky?

Pokud se na některém prádle objeví nechtěná skvrna, pomůže Vám ji odstranit nepostradatelný pomocník ANTIFLEK. Vybrat si můžete tekutou formu gelu, který působí jen tam, kde chcete, neobsahuje chlor, proto nedochází k vyblednutí barevného prádla, ale naopak barvy rozzáří. Jinou volbou je prášková forma se silou aktivního kyslíku Antiflek SUPEROXY, který důkladně odstraní všechny skvrny a nečistoty jako např. kávu, čaj, červené víno, ovoce a inkoust, ze všech textilních materiálů (prádlo, dětské oblečení, ubrusy, záclony, koberce…). Aktivní kyslík je nejúčinnější ve spojení s teplou vodou. Možné je použití na praní, předpírání, namáčení i na čištění těžko odstranitelných skvrn.

Co je třeba pro speciální péči v případě tmavých oděvů nebo prádla pro kojence?

Pro praní tmavých a černých oděvů jsou nejvhodnější tekuté prací prostředky s obsahem STABILEXU ® (SENSA Black Image) – látky pro ochranu barev před vyblednutím.

Pokud máte citlivou pokožku, nebo perete prádlo určené pro kojence a děti, doporučujeme používat speciální prací prostředek SENSA pro děti s výtažkem Aloe vera, ve kterém je možno prádlo také vyvářet. Kvalita pracího prostředku je ověřena Státním výzkumným ústavem zdraví dítěte v Brně.

Také vlna a záclony chtějí své…

Další kategorií prádla jsou vlněné oděvy a prádlo z jemných tkanin. Speciálně pro tyto struktury látek je určen výrobek SENSA Klubíčko ve formě prášku nebo gelu. Speciální složka ELASTIL® zajistí ochranu vláken. Při praní vlněných výrobků nepoužívejte aviváž, aby nedocházelo k nežádoucím změnám tvaru oděvu (další cenná rada!).

Protože se v našich domácnostech stále velmi často vyskytují záclony, kterým je třeba také věnovat pozornost, dopřejte jim kompletní péči výrobků SENSA Záclonka. Prací prášek je zbaví nečistot, jako je prach, mastnota nebo nikotin, kondicionér zajistí ochranu vláken, zabrání opětovnému usazování nečistot a dodá jim oslnivou záři. Další praní je tak mnohem jednodušší. Má antistatické účinky a zajistí vyhlazení záclon.

Všechny výše uvedené výrobky určené k péči o prádlo vyrábí česká společnost DEDRA, která žádný ze svých prostředků netestuje na zvířatech a všechny výrobky vyrábí s maximálním ohledem na životní prostředí. Navíc letos firma slaví 10 let od vzniku, a proto se těšte na zajímavá překvapení spojená s dárky pro zákaznice, inovací obalů a další akce typu 2 za cenu 1, nebo 20–50 % výrobku navíc. Nepsaným mottem společnosti je VŽDY NĚCO NAVÍC – zkuste při nákupu porovnat cenu nebo hmotnost s konkurencí a uvidíte, že se Vám to potvrdí. O kvalitě se samozřejmě přesvědčíte až po vyprání – klasické ženské domácí starosti.

Více na www.dedra.cz