Pohodová rána má čtenářka s přezdívkou marde. Jinak to vypadalo, když byly děti malé. To býval závod s časem.

Hodně dětí = šrumec. Přečtěte si, co nám napsala čtenářka marde.


Dobrý den,

u nás je už každé ráno pohodové. Dříve to bylo o něco horší. Děti byly malé a z postele se jim moc nechtělo, hlavně v zimě. Bylo mi líto, že je musím budit tak brzo. Vstávali jsme opravdu ještě před slepicemi. Všude tma a zima. Abych ušetřila co nejvíce času, vše jsem jim hezky připravila na hromádky a kluci se pak ráno snažili sami obléci. Těm menším jsem pomáhala, aby nebyli poslední. To jsme soutěžili, kdo bude první hotový. Když trochu povyrostli, tak větší pomáhali těm menším. Hromádky s oblečením si připravovali sami. Nachystali i prostírání a hrnečky na ráno.

Horší to bylo ve školce. Před šestou hodinou jsme čekali, až otevřou a pak začal závod s časem. Dva syny jsem odváděla do malého oddělení a dva do velkého. Malým jsem pomohla s převlékáním a honem utíkala do vedlejšího vchodu zkontrolovat ty větší. Naštěstí byli tak vycepovaní, že jsem to téměř vždy stihla na autobus. Když se nám narodil benjamínek, to už ostatní chodili do školy a byl větší klid. V pohodě jsem jim připravila svačinu a snídani a dohlédla, aby ji spořádali celou, protože snídaně je základ. Vyplatilo se být důsledná. Dnes bez snídaně nikam nejdou. Někdy mi ten šrumec po ránu opravdu chybí.

Hezký den

marde

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Dnešní téma zní:

Ranní chaos aneb Co se u vás děje po ránu?

  • Jak vypadají vaše rána? Máte doma klid, nebo spíš chaos?

Pište, pište, těšíme se na vaše příspěvky. Jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá lahodný pravý zelený čaj Gunpowder od Valdemara Grešíka a květinový diář na rok 2013. Příspěvky posílejte 22. 1. 2013 nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu.

ranoran

Reklama