Čtenářka Maryene musela vstávat 40 let, teď už nemusí, protože je v důchodu. Kromě povídání si můžete přečíst i krátkou básničku a podívat se na tématickou ukázku.

Moc Vám děkuju za milý příspěvek, Maryene. Ten pyžamový den musí být super, občas jsem si ho dělala, když byly děti malé. :-) Hezký den.


Milé ženy a všichni v redakci :)

Celý život pro mě bylo vstávání strašným životním údělem. Navíc v naší rodině byli všichni tzv. skřivani, vstávali pomalu ještě za tmy, zatímco já jsem sova. Vydržím být dlouho do noci vzhůru, ráno si naopak ráda přispím. Brzy vstávali nejenom moji rodiče, ale také moje děti. Takže mi nezbývalo než vstávat brzy i o víkendu. Co taky, když mi začaly ve spánku u uší vrčet autíčka, vysypávat se kostky a poté se děti stojící na židlích, aby dosáhly na sporák, chtěly sami ujmout chystání snídaně...

Jak byli kluci starší, dokázali si už také pospat, až na prostředního, který vstával málem za tmy ještě i o prázdninách. Prý si je chtěl užít a ne je prospat. Když jsem byla mladší, budily mě tedy nejenom děti, ale také hluk z vedlejšího domu. Vedle nás byla zprovozněna pekárna, která dělala takový hluk, že jsme se nikdo moc nevyspali. Dnes bydlíme na vesnici a vzbudí mě občas zpěv ptáků. Nejhezčí probuzení je pro mě hukot a šumění moře v létě na dovolené. Ale dnes bych asi neměla v souvislosti s povodněmi taková probuzení raději připomínat. Určitě je mnoho těch, které hukot vody v minulých dnech provázel celé noci.

S dětmi, s těmi jsem se opravdu moc nevyspala, a proto, když je u nás na návštěvě syn se snachou a s malým ročním vnoučkem, máme domluvu, že nám ho dají po jeho probuzení k nám do postele, aby si ještě přispali.

Vstávala jsem 40 let poctivě do školy a do práce a najednou jsem v důchodu. Přestože jsem dobrý spáč, budila jsem se sama, budík jsem měla jenom pro jistotu. Naučila jsem se vstávat každý den ve stejnou dobu.

Dnes manžel odchází a já si dám ještě hodinku slastného spánku. Nic mě nehoní, nic mě nebudí a nebýt ošklivého vyzvánění mobilu manžela, který ještě vstávat a chodit do práce musí, ani se neprobudím. Já pracuji z domu. Někdy zasednu k pc i v županu, když je deštivo jako dnes, přinesu si jenom dříví do krbu a mám pyžamový den. Jaká nádhera! Moji rodiče by mě jistě ukazovali jako pan Komárek ve filmu Na samotě u lesa. Vždyť se také jmenovali Komárkovi!

Patřím k těm, co vadí změna zimního času na letní a otázka spaní a vstávání se u nás řeší docela často. Jeden syn často létá za oceán a musí si zvykat na časté změny časových pásem, druhý zase střídá denní a noční dvanáctihodinové směny. Já bych takového něco asi nepřežila.

Když mě ráno budík budí,

venku tma či rosa studí,

já bych chtěla spát

a svůj sen si zdát.

 

Otevírat svoje víčka

a dívat se do sluníčka.

Vyspat se pěkně do růžova

vždyť nejsem skřivan, ale sova!

Přeji všem dnes příjemné probuzení do dne bez deště a s vyhlídkou na to, že začne konečně léto.

Maryene

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Co (nebo kdo) vás ráno budí?

  • Jak se vám vstává?
  • Máte klasický budík, nebo něco jiného?
  • Nebo vás budí partner? Třeba polibkem?
  • Jak vstávají vaše děti, budíte je vy, nebo samy?
  • Máte nějakou zajímavou historku se vstáváním?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Jedna z vás získá dárek - sušenky Bebe Dobré ráno od firmy Opavia. Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz. Předem děkuju!

bebe

Reklama