Jako v každém oboru, tak i v kartářství bohužel funguje spousta (s prominutím) vyčuránků, kteří tomuto oboru nerozumějí a věnují se mu pouze za účelem zisku.

Bohužel tím kazí celému oboru pověst, a není se tedy čemu divit, že se mnozí lidé dívají na tyto věci "mezi nebem a zemí" s nedůvěrou, pochybnostmi a nezřídka i pohrdáním.
 
Myslím si však, že lidé dnes mají k těmto nevědeckým oborům stále blíž a blíž, učí se vnímat život ve všech souvislostech a začínají postupně chápat, že existují i věci, které se nedají popsat, změřit, zvážit či jinak vědecky zhodnotit.

Naše lidská věda je bohužel dosti materialisticky založená a odmítá všechno, co nedokáže zaznamenat pomocí přístrojů. Jen hlupák se však pošklebuje něčemu, čemu nerozumí. Nevíme sice ještě, jak "to" funguje, ale víme, že to funguje a že je hloupost to zavrhovat jen proto, že do toho nevidíme :-).

Léta jsme byli vychováváni k materialismu, takže nám bude nějaký čas trvat, než se od svého uctívání hmoty oprostíme, sundáme klapky z očí a naučíme se vnímat svět spíš skrze ducha, nežli jen prostřednictvím těla. (Omezíme-li se pouze na svých pět smyslů, zbytečně se o mnohé ochuzujeme).
 
Sama si někdy karty vykládám. Ne snad proto, že bych toužila vidět budoucnost (k čemu to?), ale spíš proto, abych lépe pochopila minulost a přítomnost.

Karty mi pomáhají uvědomovat si věci, které nemůžu nebo nechci vidět, a já díky tomu objevím nové souvislosti toho, co se v mém životě děje. Svoje výklady si zapisuji a když jimi někdy s odstupem času listuji, vidím, jak to všechno do sebe hezky zapadá.

Nevidím na tom vůbec nic nadpřirozeného, myslím, že prostě jen nějak pracuji se svým podvědomím, což dokáže při troše trpělivosti každý. Karty jsou při tom jen taková berlička :-).
 
Vivian

Jo, materialismus. hustili nám ho pěkně dlouho do hlavy. Jen si vykládejte dál!


Jste materialisty?

čtvrteční téma:

Karty jsou rozdány aneb
věříte kartářkám?

Vyplnilo se vám předpovězené?
Kolik platíte za výklad?
Bojíte si nechat vyložit budoucnost?
Vykládáte si samy?
Žijete podle horoskopu?
Věříte virguli nebo něčemi jinému?
Napište nám o tom, odměníme Vás.
redakce@zena-in.cz

Reklama