Já jsem například začala hrát v útlém dětství na klavír. Opravdu jsem byla hudebně nadaná - intonace čistá, melodii jsem si zapamatovala, jen co jsem ji jednou uslyšela. Protože jsem trémistka, bránila jsem se vystupovat jako zpěvačka na různých akcích, ale za klavírem jsem byla dobře schovaná.

Hudbě jsem věnovala 7 let. Jak jsem byla ráda, když jsem si mohla přehrát to, co se mi líbilo, když jsem písničky z různých hudebních soutěží uměla zazpívat první ze třídy a učit je ostatní! Ale - nenáviděla jsem stupnice, prstová cvičení, chtěla jsem rovnou hrát, bez omezování. 

Učitelka hudby mým rodičům stále dokola vykládala, jak jsem talentovaná žákyně, ale že nemám snahu vypracovávat techniku... Jenže já dychtila hrát a hrát - Mozarta, Šostakoviče, Beethovena, Beatles, Neckáře - a nezdržovat se! Mít to všecko rovnou, i když nepřesně.  

Nota sem, nota tam.... Kdybych měla tu možnost začít znovu s dnešním rozumem, pokorně bych svěsila uši a cvičila a cvičila. Bez techniky totiž nepomůže sebevětší talent, to se musí dostat do prstů, aby s tím pak člověk neměl starosti.

Jistě uhodnete, že klavír dnes v bytě nemám, protože bych neměla to svědomí týrat sousedy svým neumětelstvím. Sama si za to můžu, byla jsem nedočkavá, zbrklá a nedala si poradit. Klavíristka, zpěvačka, herečka - (k tomu všemu jsem měla a možná stále mám talent) - tedy nebudu a ani mě to nemrzí.

Konkurence je dnes taková, že i velmi dobří umělci se bohužel snižují k účinkování v trapných estrádách - toho jsem možná ušetřena. Naštěstí mám talent i na domácnost, k jednání s lidmi, k manuální práci, rozumím si se zvířátky a mám dvě doma. Tak jsem vlastně spokojená, i se svým promarněným talentem¨:-).
Gerda


Chodila jsem na sportovní gymnastiku celý první stupeň základní školy. Pak jsem se na to vykašlala a dodnes mě to pořádně mrzí. Nikdy už jsem nenašla takový sport, který by mě tolik bavil. Ale vracejte se po tolika letech k tak náročnému sportu, že?
Úplně, Gerdo, chápu Vaše spíše stýskání po umění zahrát si na klavír. Estrády jsou out, ale občas si doma sednout a zapreludovat - to je přeci krásný relax, ne?

A o co soutěžíme dnes?
Tak tedy: Za příspěvek můžete získat knihu od Ivy Málkové - Hubneme s rozumem - zdravě a natrvalo
nebo Deo - spray značky Radox.


Znamenal pro vás váš talent v dětství úspěch před spolužáky?
Momentálně 24 z vás hlasovalo v anketě, že svůj talent rozvíjíte. Napište nám o tom! Jak uplatňujete talent v práci? Při jakém povolání? Vybrala jste ho kvůli svému talentu?

 

Máte neobvyklý talent?

Těšíte se ze své schopnosti, ale ostatním to vadí?

Dědíte v rodině talent už celé generace?

Máte talent, který vás tíží?

Nebo máte naopak talent, který vás vynesl až do nebes?

Mají talent lidé okolo vás? Závidíte jim, nebo ne?

Měla jste talent jako dítě a promarnila jste svou šanci stát se hvězdou?


 

 Napište nám o tom na:

redakce@zena-in.cz
Talentované čeká odměna!

Reklama