shave

A není jich zase tak málo. Ne každý muž obdivuje hladký růžový klín, zkuste se zeptat ve svém okolí. A o chloupcích nad horním rtem se možná dozvíte, že nejsou vůbec tak odpudivé, jak píšou v ženských časopisech, ale že je to roztomilý znak vášnivé milovnice. Extrémy však existují i v těchto oblastech.

Chloupky pro štěstí

Jedním z nich je bývalá kolegyně Katka. Sedělo nás v redakci několik, když tu si Katka přinesla z polední pauzy hezký úlovek v podobě sportovních pláťáků. A protože jsme jí je náležitě chválily, rozhodla se, že se nám v nich předvede. Svlékla sukni a my jsme oněměly. Ze spodních kalhotek se jí směrem nahoru i dolů dral takový kožich, že skoro nešlo údiv zamaskovat. Všechny jsme beze slova zíraly do stolu a dělaly, že máme najednou strašně moc práce. Hrabaly se v zásuvkách, rychle začaly telefonovat nebo vybalovat svačinu. Její tělo totiž skutečně připomínalo medvědici, pravěkou ženu či samici yettiho. V horní části jí husté černé ochlupení končilo někde u pupíku, dole lehce nad koleny. Ona však zachovala tvář pokerového šampiona (nebo jsme my byly tak dobré herečky, že si žádné změny v našem chování nevšimla), natáhla kalhoty a…„Tak co tomu, holky, říkáte?“ V ten moment zabouchly zásuvky, cvakly telefony a byla dojedená svačina a my začaly vychvalovat jako o život a tím zároveň maskovat rozpaky. Proč si ty chlupy, proboha, neoholí? Vždyť takhle nemůže jít ani k rybníku! Na tohle však ona z vysoka kašlala a po nějaké době nám svěřila tajemství svojí ložnice. Hustý porost těla se totiž stal fetišem jejího přítele Luboše, který ji miloval nade vše a ona jeho. „Nesmím si oholit ani jeden chloupek, Luboš je podobnými ženami zcela fascinován,“ vysvětlovala svou anomálii, která jí přinesla lásku i štěstí trvající dodnes. Luboš svou sexuální bohyni požádal za pár měsíců o ruku a dnes už mají dvě malé děti. A i když žijí namačkaní v malé garsonce, spokojenější rodinku byste jen těžko hledali.

Jiný čas, jiný mrav

Historie úpravy tělesných chloupků je velice pestrá a dokládá fakt, že názory na to, co je hezké a hygienické z drtivé většiny určuje móda. V době 4000–3000 před naším letopočtem si ženy odstraňovaly chloupky za pomocí depilačních směsí, které obsahovaly kombinace arseniku a nehašeného vápna. V období starověkého Říma je vyměnily za různá holítka, pemzu a také depilační krémy. Používaly i kleštičky na vytrhávání obočí. Kolem roku 400 pak Řekyně odstraňovaly chloupky na nohou pomocí svítilny, kterou je opalovaly. Na počátku našeho letopočtu vyhrávaly depilační směsi z kozí žluči, netopýří krve či na prášek rozemleté zmije.

Bez obočí a bez řas

Ve středověku bylo moderní odstraňovat si obočí i řasy, k docílení hodně vysokého čela si ženy vyholovaly vlasy do půli hlavy (vzpomeňte na gotické krásky z obrazů.) Někdy sice z našeho pohledu vypadaly jako mimozemšťanky, ale co by asi ony řekly dnes na nás? Móda holení obočí a řas přetrvávala až do 17. století. Ženy si dokonce nalepovaly místo svého obočí náhražku vyrobenou z myšího kožíšku. Koncem 17. století si Francouzsky holily hlavu úplně, aby mohly nosit obrovské napudrované paruky.

Líbí se vám merkin?

Středověk přinesl Evropě ještě jednu zajímavost, a to takzvaný merkin. Tento výraz je možné datovat do roku 1450, tedy do doby velice špatné hygieny. Ženy a především prostitutky, aby je netrápily v intimních místech vši, se začaly holit i zde. Protože však tehdejší muži nestáli o vyholené klíny, merkin byl jakousi parukou, která chybějící ochlupení suplovala. Merkinem se zakrývaly také vředy od syfilis a někdy sloužil jen jako změna vizáže pro zákazníka. Tato ozdůbka, vyrobená většinou z vlasů, se připevňovala buď šňůrkou, nebo se přímo lepila na tělo a už tehdy občas sloužila jako žertovný předmět. Traduje se historka, že jakýsi džentlmen získal merkin od prostitutky, vypral ho, vysušil, učesal a předložil ho kardinálovi jako vousy svatého Petra. Nezkušený (nebo možná až příliš zkušený) svatý muž však lest prohlédl a vousy jako relikvii nepřijal. Merkin není v zapomnění ani dnes. Dokonce ho na své módní přehlídce v roce 1992 použil Gianni Versace.

Holení podpaží nařídil Harper´s Bazaar

V roce 1915 vyšel magazín Harper´s Bazaar s fotografií modelky, která poprvé ukázala nahá ramena a holé podpaží. Následně pak firma Wilkinson Sword přišla s kampaní, že chloupky v podpaždí jsou nehygienické a neženské. A tak si ženy díky reklamě začaly holit i tyto partie. S třicátými léty minulého století přišla opět móda holení obočí a jeho zpětného namalování tužkou. A v této době začalo být také populární odstraňování chloupků pomocí vosku. Ve čtyřicátých letech se objevil reklamní slogan: „Podívejte se na své nohy – všichni ostatní to dělají". A ženy poslechly. Dokonce tak slepě, že během nouze v druhé světové válce byly ochotné dřít nežádoucí chlupy smirkovým papírem.

Vyžaduje váš partner určitou specifickou úpravu vašeho klína, nebo mu to je jedno?