Známe to ze života: Třídní sraz po XX letech. Poznám ty lidi vůbec? Vždyť si ani pořádně nepamatuju jejich jména. Jak bude vypadat třídní krasavec, po kterém jsem tajně pošilhávala ze strategického místa poslední lavice?

 A co holky? Co naše třídní samice, která už na své vnady balila kluky, zatímco většina holek vypadala víceméně stejně: Samá ruka, samá noha, oplácaný obličejík bez výrazu. Třídní samice už se malovala, nosila vyzývavě krátké sukně a prsa trojky vystavovala v nestydatých výstřizích. Kluci šíleli. Nás poslušné holky oblékané dle vkusu svých matek kluci přehlíželi jako družstevní lány.

A najednou po letech se karta obrátila. Třídní samice záhy povila několik dětí, a protože šly v jejích šlépějích, stala se brzy babičkou. A bohužel, jako babička teď vypadá. Obtloustlá, zanedbaná, se špatně obarvenými vlasy. Kdeže mládí pely jsou! Zato nevýrazné tuctové šedivky vystudovaly (co jiného jim zbývalo), šly do světa a dozrály.

Ne že by to bylo železným pravidlem, ale mockrát v životě jsem se s tímto modelem setkala. A má to logiku. Předčasně rozkvetlé růže brzy uvadnou, zatímco z ošklivých káčátek se stanou (nebo můžou stát) krásné labutě.

Schválně zalistujte ve starých albech a zamyslete se sama nad sebou.

tvare

tvare

Patřila jste k třídním krasavicím, nebo spíš k průměrným šedivkám?

Měla jste ve třídě typický příklad třídní krasavice a šedivky, jejichž role se po letech obrátily?

A jak jste na tom vy?

tvare

tvare

Uvadla po letech vaše krása, nebo jste dozrála jako víno?

Líbíte se sama sobě víc teď, nebo zamlada? Pošlete nám svoje fotografie pro porovnání?

tvare

tvare

Které hvězdy vypadají lépe teď než zamlada?

tvare

tvare