Když jsem si četla otázky k „plavkovému" tématu, zaujala mne ta, jestli si kupuji plavky každý rok. Přiznám se, že ne. Ale vzpomněla jsem si na příhodu z dovolené o počtu plavek na sezonu.

Byli jsme s rodinou dva týdny v Chorvatsku. S vedlejším apartmánem jsme měli částečně společný balkon. Podotýkám, že apartmá bylo v 1. patře, ale pro případného nenechavce to nebyl žádný problém se tam dostat. Na to jsme ale nemysleli. Jen nás zaujalo, že na šňůře na prádlo visí velké množství dámských plavek jedné velikosti a pouze dvoje pánské. Manžel si ještě dělal legraci, že je tam ubytován dívčí internát s ředitelem. Záhadu počtu a pohlaví sousedů jsme ale pár dnů nerozluštili.

Nikdy jsme se nepotkali. Až jednoho dne nás probudil ženský jekot. Jiří, kde mám plavky na úterý? Někdo mi ukradl úterní plavky! V čem teď půjdu na pláž?!" Vyběhli jsme na balkon, kde stála mladá žena, slzy v očích a vedle ní schlíplý manžel. Okamžitě si nám začala stěžovat, že jí někdo ukradl plavky a ona se nemá v čem jít koupat. Při vzpomínce na to množství plavek, které jsme viděli první den, jsme se jaksi nemohli dostat do obrazu. Ale paní nám s pláčem vysvětlila, že jsou tu na týden a ona má na každý den extra plavky. A teď zjistila, že jí zmizely ty na úterý, a ona se nemůže jít koupat. Můj muž jí, s klidem sobě vlastním, řekl, ať si tedy vezme středeční. Paní opět spustila ječák, že to ne, že ona v tom má systém a nemůže si vzít středeční plavky, když je úterý. A že si půjde stěžovat vedení hotelu a že jí musí uhradit ztrátu a že si nedovedeme představit, co jí dalo práci sladit plavky dle jednotlivých dní.

Jak se zachovalo vedení hotelu, nevím, co vím jistě, že sousedka toho dne na pláž opravdu nedorazila a od té doby už na jejich straně balkonu nevisely žádné plavky. Asi se bála narušení systému, a co by si pak počala, kdyby jí zmizely třeba páteční...

Milka


Milá Milko,
to byla milá příhoda. Jen je mi divné, proč sušila plavky, v kterých se ještě nekoupala...
Reklama