Pořád kolem sebe slyším, jak bychom měli dělat něco pro děti. No, teoreticky jsme všichni zajedno. Ovšem obvykle do té doby, než je zapotřebí vstát a něco udělat. Proto jsme tak ráda, když narazím na někoho, kdo se nejenom pro něco nadchne, ale taky to hned zrealizuje.


Podvod nebo realita?

Když jsem si prvně přečetla, jak velkolepou představu má o svém dnu pro rodinu společnost dr. Abé, říkala jsem si, že to sice zní hrozně hezky, ovšem realita nakonec může být na hony vzdálená. Ostatně taky to určitě znáte. Letáček vás zve na odpoledne plné zábavy, kouzel a divadelních představení a nakonec zjistíte, že to znamená, že přijel jakýsi novodobý strýček Jedlička. Byla jsem tudíž ostražitá a připravená na všechno, když jsem minulou neděli vyrážela do Vinoře, kde se ten slavný den měl odehrávat.


Den pro rodinu

Příjemné překvapení čekalo hned u brány, kde stál obrovský kontejner plný plyšáků pro nejmenší. O kousek dál k němu potom milý mladý muž nabízel slušivý klobouček. Pokud člověk popošel ještě pár dalších metrů, bylo určitě na co se koukat. Směr vlevo lákal do zahrady, kde kromě pouťových atrakcí parkovala i terénní auta a požárníci. Děti si mohly omalovat krásnou kachli a na improvizovaném pódiu se střídali chlapci ovládající bojové umění se skupinami „válčícími“ za pomoci nožů a jiných řezných zbraní. Směr vpravo vás zavedl na prostorný dvůr, kde si mohly vaše ratolesti do sytosti zajezdit na elektrických motorkách či na vláčku, případně, pokud se unavily, podívat se na filmové nebo divadelní představení. Dospělí, především ti, kteří dávají přednost zdravému životnímu stylu měli, možnost si vyzkoušet zdravou kosmetiku, ochutnat energetické nápoje, nebo se třeba seznámit s novou metodou učení. Maminky pak dostaly šanci nakoupit spoustu věcí na miminko.  

 

No, možná máte pocit, že jsem zapomněla na tatínky. Jasně, i pro ně tady něco bylo. Ti, kteří neobdivovali terénní auta, měli šanci se seznámit s prací policie. A pokud je ani jedno z toho neupoutalo? No, minimálně si mohli dát některou z dobrot, které tu venku grilovaly.


Proč to vlastně  všechno píšu,

říkáte si možná, když už je to pár dní za námi a vy nemáte šanci to na vlastní kůži zažít. No, rozhodně proto, že  tahle akce nebyla poslední. Jak nám prozradila ředitelka Klaudie Veselá, po akci Den pro mou rodinu bude následovat vánoční Kapr pro mou rodinu. A pro velký úspěch se na příští léto chystá akce dokonce putovní. Aby si na své přišly rodiny z celé republiky.

Reklama