Až na pár výjimek máme všichni doma televizi. Když se někoho zeptám, na co kouká, dostane se mi téměř stejné odpovědi. Buď na Čt dvojku nebo na zprávy. Kruci, to jsou všichni uvědomělí intelektuálové! A pak z nich jakoby náhodou vypadne, že potkali Aničku z Pojišťovny štěstí v supermarketu.

,,Jak víš, že hraje v Pojišťovně, když na ty stupidní séroše přece nekoukáš?" načapám dotyčnou/ného na švestkách.
,,Ale, tuhle jsem to náhodou zapla….“

Aha, náhodou se jim zaplete ovladač pod ruku… Všichni se za to stydí, ale všichni na to, s prominutím, čumí. My Češi to snad máme v krvi. Jsme odkojeni Dietlem a nedovedeme si televizi bez srdceryvných příběhů „ze života“ představit. Své všední starosti necháváme plavat před tlustým sklem obrazovky a s miskou buráků a sklenkou vína nebo piva vplujeme mezi lásky, vášně, radosti i smutky seriálových hrdinů. A pak to probíráme v práci nebo s kámoškami a tipujeme, jak to bude pokračovat. Každý díl totiž končí klasicky nedořečenou větou, nečekanou událostí, obrovským otazníkem, a my jsme lapeni do osidel. Neříkejte, že jste výjimkou.
Já ne. Líbil se mi Sex ve městě, šílená Ally McBeal a v Zoufalých manželkách jsem čekala  vtipnou odpověď na to, jak nebýt zoufalou manželkou. Blbost, je to zoufalost sama.

Nemám nic proti seriálům ani jejich konzumentům, ale co mi hlava nebere jsou sitcomy s umělým smíchem a mexické telenovely. Moje maminka to sleduje. Říkám si, co má chudák vdova sama doma dělat, ale ničí mě, když k ní po půl roce přijedu, v televizi běží řetězec těch Barbarel a Manuel, nebo jak se všechny ty plastikové krásky jmenují, a maminka se mě snaží zasvětit do děje. Jestli jste to někdy viděly, uznáte, že to je věc zcela nemožná.
Ale neberu jí to, ani nekritizuji, je to její svět, kam se utíká, její lék na samotu. Někdo baští antidepresiva, maminka telenovely.

A co vy, milé ženy-in?Sledujete seriály?
Který je (byl) váš nejoblíbenější?
Dokázaly byste vyjmenovat všechny, co běží?
Co vás na seriálech nejvíc baví?
A co vás od nich odrazuje?
Dokázaly byste být bez televize?
Když nesledujete seriály, tak co jiného?

Nestyďte se a napište mi o svých televizních vášních. Dostanete dárek.

Reklama