5c6feffe46575obrazek.png

Od svého debutu v roce 1959 se panenka Barbie stala mezinárodní ikonou a múzou. I dnes pokračuje ve své snaze zažehnout v dívkách představivost a ovlivnit debaty po celém světě. Barbie je odrazem své doby. Ukazuje ženy v rolích, do kterých vstupovaly zcela poprvé a i v situacích, kdy dokázaly spojit své síly. Vytvořena proto, aby ukázala dívkám, že ženy mají možnosti, Barbie vždy podporovala neomezený potenciál v každé dívce.

5c6ff081942a6obrazek.png

Ve své roli důvěrné přítelkyně pro generace dívek, má Barbie možnost podporovat dívky, aby se nebály zbořit strop, na který ženy často naráží, a užily si více než 200 nejrůznějších povolání. Barbie byla na měsíci dříve, než na něj vkročil jakýkoliv muž, kandidovala na prezidentku ještě dříve, než tak učinila americká žena a stejně tak si vyzkoušela, co obnáší být inženýrkou robotiky, architektkou, veterinářkou, zubařkou, astronautkou, paleontoložkou, vývojářkou videoher, výkonnou ředitelkou, nebo dokonce raperkou. A to je jen část výčtu povolání, která měla panenka Barbie možnost vyzkoušet a vytrvale pokračuje i dnes, aby inspirovala malé dívky, aby se nebály vyzkoušet si nejrůznější povolání.

5c6ff1254cb15obrazek.png

Od 80. let Mattel pokračuje v promítání kulturní rozmanitosti do svých kolekcí panenek Barbie skrze panenčiny přátele a další panenky asijského, hispánského, afroamerického a etnicky nejednoznačného původu. Od roku 2015 bylo samostatně představeno více než 100 panenek s různými odstíny pleti, výrazy obličeje, barvami vlasů a očí, a stylů, což dělá z panenky Barbie tu nejrozmanitější panenku na trhu.

5c6fefdde4837obrazek.png

Mezi těmito úžasnými ženami, které Barbie v posledních letech vyzdvihla, najdeme například britskou olympijskou boxerku Nicolu Adamsovou, americkou olympijskou šermířkou Ibtihaj Muhammad, modelku větších velikostí Ashley Graham, první afroamerickou primabalerínu American Ballet Misty Copeland, režisérku filmu Selma Avu DuVernay a v neposlední řadě také českou snowboardistku a lyžařku a olympijskou vítězku Ester Ledeckou.

5c6ff0e5624dcobrazek.png

Jako múza předních světových návrhářů Barbie spolupracuje s více než 75 světovými značkami a začínajícími návrháři a talenty. Jmenovitě například Moschino, Matty Bovan, Nasir Mazhar, Roksanda Ilincic, Karl Lagerfeld, Comme Des Garçons a mnoho dalších. Společně mají za cíl vytvořit jedinečné panenky a vzrušující módní spolupráce.

Reklama