sd

Venku nám panuje spíše aprílové počasí, ale již za pár dní přivítáme léto. Je tedy ten správný čas vyrazit na nákupy a pořídit se nezbytnost pro teplé sluneční dny – šatičky. Letní kolekce nabízí šaty různých stylů, barev, vzorů a střihů. Zaručujeme, že si vybere naprosto každá žena, i ta, co šaty nemá zrovna v oblibě.

sd
Zdroj foto: Reserved

Šaty krásu ženy vždy umocní, proto bychom je rozhodně měly mít! A to nejen jedny. Jsou jednoznačně základním pilířem každého dámského šatníku. Tento módní kousek unosíte naprosto kamkoliv. Návrháři jsou si moc dobře vědomi toho, že šaty jsou nepostradatelné a každoročně tak v obchodech naleznete nepřeberné množství šatů. Vybrat si můžete v krátké i dlouhé délce, krajku či květinový vzor, šaty společenské či tzv. na pohodu. Záleží pak pouze na vašem dobrém vkusu, po jakých sáhnete.

sdsd
Z kolekce: www.tamsin.cz

Jaké šaty jsou momentální nejvíce trendy?

„V létě 2016 musíte mít šaty se zvýrazněným pasem a lehce nabíranou áčkovou sukní ke kolenům. Nebojte se barev a vzorů, například květů. Momentálně vévodí barvy pouště, béžová, hnědá a zelená.“ Radí přední český stylista a vizážista Kája Pavlíček.

sd
Z kolekce: www.tamsinlondon.cz

Jak vybrat vhodné šaty k vaší postavě?

Kája PavlíčekJaké šaty budou slušet právě vám, na to jsme se také zeptali předního českého stylisty a vizážisty Káji Pavlíčka.

  • Štíhlé a vysoké

Ženy s tímto typem postavy si můžou dovolit, jakýkoliv typ šatů. Mohou nosit mini, maxišaty, jakékoliv délky.  Nemusí se bát asymetrických a výrazných kousků. Vysoká štíhlá postava vynikne i v úzkých šatech, a to buď na ramínka, nebo bez nich.

  • Plnoštíhlé

Silnější typy mohou nosit retro styl a šaty áčkového střihu, které jim velmi zalichotí. Také šaty se zajímavou aplikací a volné tuniky jsou tím pravým pro ně. Zakryjete v nich totiž jak bříško, boky, tak i silnější stehna.

  • Ženy krev a mléko

Nenoste zbytečně široké nebo vícevrstevné šaty. Přebytečná kila v nich neschováte, spíše na ně naopak upozorníte. Vhodné jsou zavinovací šaty. Nebojte se ani výrazných barev a jemných vzorů. Ideální délka šatů nebo sukně je ta, která končí těsně pod koleny.

  • Silné ruce

Ženy se silnýma rukama by měly nosit šaty s krátkými či tříčtvrtečními rukávy.

  • Širší stehna a boky

Ženy, které mají postavu typu „hruška“, tzn. silnější stehna a širší boky, by měly nosit šaty, které mají délku minimální délku cca 5 cm nad kolena. Ideální jsou šaty a sukně do áčka nebo empírový střih. Doporučuji nosit véčkové výstřihy, šaty bez ramínek nebo výrazné náhrdelníky. Vyvarovat byste se také měly šatů s volány a sklady na bocích.

  • Silný pas

Máte-li postavu typu jablko, tedy širší pas a větší břicho, vybírejte šaty, které mají výrazné výstřihy. Vyhněte se širokým páskům, které připoutají pozornost na problematické boky. Skvěle budou vypadat například látkové pásky mašlovitého střihu, které si dejte na úroveň boků. Dobrý tip, jsou také zavinovací tuniky a vertikální vzory.

  • Kratší nohy

Volte šaty s vyšším pasem. Ideální vzor jsou svislé proužky. Midi střih nohy naopak opticky ještě více zkrátí. Přidat pár centimetrů v nohách, můžete za pomoci šatů s délkou nad kolena. Samozřejmostí jsou vysoké podpatky. Můj tip je sladit barvu šatů a bot. Opticky tak prodloužíte nohy.

Čtěte také:

Reklama