Období, kdy sklízíme zimní boty hluboko do botníků a tenisky a baleríny vyndaváme z krabic. Čas, kdy sundaváme ponožky a obouváme pantofle a žabky na bosé nožky. A jaké letní boty by žádné ženě „in” neměly v botníku chybět? Poradíme vám! Představujeme top 6 značek letních bot roku 2019.

Crocs

Jste připraveny na pořádnou letní jízdu? Začínáme ve Spojených státech amerických. Zde se zrodila značka Crocs. Dobám, kdy byly “crocsky” pouze synonymem plastových dřeváků, již ovšem dávno odzvonilo! Žádné nevkusné pantofle na zahradu, ale stylové a pohodlné botky na denní nošení, to jsou nové Crocs. Baleríny, žabky nebo tenisky od této značky by neměly chybět ve vašem botníku.
5cf78da937debobrazek.png

Pokud celé dny stojíte na nohou, neb o jen toužíte po slušivých, vkusných, a hlavně maximálně pohodlných botách na léto, pak si pořiďte pantofle Crocs. Trend slide pantoflí se rozmohl po celém světě a ani Češky nezůstávají pozadu. Není se čemu divit, sladit je totiž můžete jak ke sportovním outfitům, tak i k šatům či sukním. Největší výhodou bot Crocs je zejména kvalitní materiál. Jsou vyráběné ze speciálního materiálu Croslite, který je lehký, flexibilní, antibakteriální a odolný proti zápachu. Všechny boty od této už módní značky navíc disponují masážními body na povrchu stélky, takže v nich vydržíte stát a pobíhat celý den.

Melissa
5cf78db0ce4b6obrazek.png

Z USA se plynule přesuneme do temperamentní Brazílie. Tato země není pouze domovem karnevalů, ale také výrobců těch nejkrásnějších letních bot Grendene. Společnost vznikla v roce 1971 a proslavila se zejména značkou Melissa. Melissa představuje boty, které se doslova provoněly svou "žvýkačkovou” vůní až do botníků tisíců žen, a to v několika podobách. Melissa jsou baleríny, sandály, boty na klínku, žabky, pantofle nebo tenisky ze speciálního plastového materiálu Melflex, který je napuštěný parfémovanou esencí, a ta opravdu nikdy nevyprchá.

Zaxy
5cf78db81c5beobrazek.png

Značka Zaxy je mladší sestrou bot Melissa. Botky této značky se podobají obuvi Melissa, nejsou sice napuštěné voňavou esencí, za to je seženete za velmi přátelské ceny. Baleríny Zaxy většinou disponují vyměkčenou pohodlnou stélkou. Sandály Zaxy mají zase originální design.

Ipanema
5cf78dc044afbobrazek.png

Že už máte chuť brouzdat se bosky v písku a smočit se v moři? Ani to vás na naší cestě nemine. Zastavíme se na chvíli na pláži. Na pláži jménem Ipanema Calc¸ada~o ve známé brazilské čtvrti města Rio de Janeiro. Toto místo proslulo svou nápaditou dlažbou, která celou pláž lemuje. Vzorek promenády je vtisknut do podrážky nebo stélky bot Ipanema pojmenované právě po této prosluněné pláži. Žabky Ipanema si zamilovaly i světové celebrity, jako Angelina Jolie, Halle Berry nebo Kate Hudson. Podlehnete také?

Rider a Grendha
5cf78dceb6d33obrazek.png

Nosíte-li raději sportovní outfity, pak je pro vás značka bot Rider jasnou volbou. Boty Rider mají sportovní design a představují mimo jiné také unisex modely, takže se můžete sladit třeba se svou drahou polovičkou. Pokud ovšem naopak milujete elegantní a zdobené kousky, obujte boty značky Grendha. Hlavní doménou této obuvi je totiž bohaté zdobení, a navíc i cenová dostupnost. I když jsou tyto značky stylově odlišné mají přesto něco společného. Jsou vyráběné z materiálu, který je nejen flexibilní, lehký a odolný, ale hlavně je 100% recyklovatelný.
5cf78dda18358obrazek.png

Obujte se do léta s Different.cz.
 
 

Reklama