Pokud rádi cestujete a při svých cestách objevujete zajímavá místa, pak máme pro vás zajímavý tip, který jsme vyzkoušeli.

Kanárské ostrovy a Fuerteventura, která je jedním z nich. Je to ostrov, který podrobně popisujeme v našem seriálu článků o Kanárských ostrovech. Teď se chceme zaměřit na zajímavý tip – výstup na nejvyšší horu ostrova Fuertenevtura.

Fuertenevtura

Pokud se vydáte na tento ostrov a máte rádi trochu adrenalinu a nevadí vám jít chvíli do kopce pro příjemné udržované cestě, pak si udělejte výšlap na nejvyšší horu.

Tuto horu hledejte na jižní straně ostrova, v oblasti  Jandia – nachází se na jižní části ostrova Fuerteventura, kterou charakterizují místa, jako jsou místa Costa Calma, Playa de Jandia a Morro Jable.

Hora s názvem  Pico de Jandia nebo také Pico de Zarza vás překvapí výškou 807 m. n. m, což není tolik, když se na vedlejším ostrově nalézá nejvyšší hora celého Španělska – Pico del Teide (jde o dřímající stratovulkán, který se pyšní úctyhodnými 3718 metry nad mořem) psali jsme o ní zde.

Fuertenevtura

Jak se tedy dostat na Pico de Zarza? Je to poměrně jednoduché. My jsme měli půjčené auto a zajeli jsme do Morro Chable, nad tímto městem hotu hledejte. Hned na kraji města (pokud jedete ze severu na jih) zabočte do svahu, kde je Hotel Barceló (vidíte ho po pravé straně, když přijíždíte do města). Nad tímto hotelem pokračujte autem do kopce a zaparkujte u konečné autobusu (je tady takový vetší parkovací plácek, otáčejí se zde autobusy). Odsud je už trasa značená šipkami. Musím říci, že nejde o žádný náročný výstup. Cvesta je široká, dokonce jsme na ní potkali auto. Teprve pod vrcholem je kamenitý výstup na vrchol (asi 500 m). Vrchol je v jakési rezervaci za plotem, rostou zde keře a plot slouží jako ochrana před všudypřítomnými kozami – určitě by je hned vzaly útokem jako chutnou potravu.

Rada pro výstup – berte s rezervou časy, které jsou na cedulích, vedoucích na vrchol. Šli jsme normálním tempem a předpokládaný čas vůbec nekorespondoval s realitou. Byli jsme na hoře daleko dříve. Výstup opravdu není náročný – ani fyzicky, ani časově. Cca za hodinu a půl jsme byli na vrcholu (od parkoviště pro autobusy), je to asi 7 km (cestu zpět jsme měřili).

Z vrcholku Pico de Jandia, pokud tedy nebude zrovna v mraku, můžete vidět krásné pláže Playa de Sotavento a Playa de Barlovento, která je na druhé straně masivu. Uděláte si krásné fotky, výhledy jsou opravdu kouzelné.

Doufám, že jsem vám přinesla zajímavý tip na půldenní výlet, pokud se sem chystáte. Fuerteventura je nádherný ostrov, který stojí za to objevit a strávit tady dovolenou.

Fuertenevtura

Čtěte naše články:

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 7, případně na telefonu: +420/221969224 nebo mobilní operátor 602313049, fax 224946391 nebo 224 948025

Canaria travel

Reklama