dar-fb.jpg

Foto: Shutterstock

Výsledky ankety, během které firma Beaverbrooks zjišťovala, jaké bizarnosti nacházejí Angličané pod vánočním stromkem, zveřejnil zpravodajský server The Sun. Někteří přiznali, že dostali například hračku z dětského menu od McDonald‘s nebo sáček rýže. Na prvních příčkách žebříčku nejvíce nenáviděných dárků se objevil mop, nazouváky a vysavač. Další místa obsadila záchodová deska, osvěžovač vzduchu, kleštičky na nehty či čajové sáčky.

Na dotazy odpovídalo dva tisíce mužů a žen. Z průzkumu vyplynulo, že ženy mají menší problém s tím přiznat, že se jim dárek nelíbí. A častěji než muži nenápadně v předvánočním období říkají, co by si přály. V anketě mohli dotazovaní zaškrtnout více odpovědí. Nejvíce žen si přeje dovolenou. Následuje náhrdelník, květiny nebo prsten.
 
Častými dárky pro ženy, kterými je obdarovávají muži, bývá oblečení, boty nebo spodní prádlo. Na to by si však měli dávat pozor. Většinou se netrefí do vkusu nebo velikosti. Každá dvacátá žena uvedla, že se to jejímu partnerovi nepodaří nikdy. Více než polovina žen uvedla, že by je naštvalo, kdyby pod stromečkem našly čisticí prostředky, 37 % nechce dostat kurz vaření a třetina žen nemá zájem o doplňky či příslušenství k autu.
 
Dovolenou si k Vánocům přejí i muži. Celých 80 %. Tři čtvrtiny chtějí nové auto. Tři čtvrtiny by se také spokojily s čokoládou. Peníze by rádo dostalo 73 % mužů. A jaké dárky muži naopak nechtějí? Pro mnoho mužů jsou urážlivé dárky spojené se cvičením. Permanentku do posilovny by nechtělo dostat 35 % mužů. Cvičební vybavení zase nechce 25 %.

Reklama