V dnešní době lidé hodně a často cestují. A to všemi možnými způsoby. Někdo sedne doma do auta, jiný spěchá na nádraží, do metra nebo na tramvaj. Já jezdím nejčastěji vlakem a metrem. A z těchto dopravních prostředků mám i nejvíc „zážitků“.

dopeavaDo vlaku usedám skoro každý den. Ráno do práce a odpoledne zase zpátky, tedy v době, kdy jezdí nejvíc lidí. Vlaky bývají plné, ale naštěstí se mi ještě nikdy nestalo, že bych si nesedla.

Nedávno jsem jela domů a vlak byl klasický narvaný, skoro si nebylo kam sednout. Naproti přes uličku seděl pán s pejskem, který ležel co nejvíc pod sedadlem, ale stejně mu koukaly tlapky i ocas. Kam taky s ním, do náruče se nevešel.

Všichni lidé chodili opatrně kolem psa, chápali, že se majitel snaží, aby pes překážel co nejméně. Pak šel kolem muž středního věku, takový pořízek. Už od pohledu vypadal drsně, a taky nás o tom všechny přesvědčil. Pejskovi totiž šlápl na nohu, pes zakňučel a snažil se schovat ještě víc. Muž se rozčílil. Místo toho, aby se omluvil nebo byl aspoň zticha, se do majitele pustil tak sprostě, že jsme všichni koukali. Vynadal mu, proč leze se psem do vlaku, že tady pes jenom překáží a slušní lidé se mu musí vyhýbat... Bylo to hrozné, použil tolik sprostých slov, že jsem to už dlouho neslyšela.

Nikdo si netroufl nic říct, aby nedostal taky vynadáno. Jen já jsem se pokusila nesměle říct, že by nemusel být tak sprostý, že pes za to nemůže. To jsem dostala! Vyslechla jsem si litanii nadávek včetně toho, že se „blbá ženská plete, do čeho nemá“. To byla pravda, ale prostě jsem to nevydržela.

A co jste zažila vy? Napište mi!

Téma dnešního dne: Zážitky z dopravních prostředků

  • Jezdíte často dopravními prostředky?
  • Jakými nejčastěji?
  • Vadí vám to?
  • Nebo používáte jen auto?
  • Máte nějakou zajímavou historku?

Napište mi, budu se moc těšit na vaše příspěvky. Pro jednu z vás mám jako odměnu knížku Mapa času (Félix J. Palma, nakl. HOST) a Sérum proti pigmentovým skvrnám od Mary Kay.

Adresa je stejná jako vždy: redakce@zena-in.cz, heslo Dopravní prostředky. Těším se do dnešních 14.30 hodin. Předem děkuju!

mapaserum

Reklama