Říká se, že vlasy jsou korunou krásy. Souhlasíte? Já bych trochu polemizovala… i když z pohledu mužského na tom něco bude. Vlající hříva na ně působí jako magnet. Možná jsou za tím chlapecké sny o princeznách. Už od dětství přece slýchávali, jak ta nejmladší byla nejkrásnější a měla pochopitelně nejdelší, nejhustší a nejzlatější (eventuálně nejčernější) vlasy pod sluncem. No představte si to zklamání, kdybyste vyřkli, že byla nakrátko. „Proč? To měla vši? Nebo nějakou nemoc?“

Zkrátka chlapi milují dlouhovlásky a basta!

Vím o tom své. Kdysi jsem mívala krátký (podle mého názoru děsně sexy) účes na kluka. K tomu jsem byla pochopitelně mladší, pleť jsem měla hladší a tělo pružnější… No a? A nic. Vábivé mužské pohledy abys pohledal/la.

Sotva jsem si je nechala narůst po ramena, začala jsem je opět registrovat. Z toho usuzuji, že vlasy jsou do jisté míry pro muže vábnička. To, že byli při bližším pohledu možná zklamáni, už nebyl můj problém.

Takže holky, udržte si hřívu do stáří a kašlete na to, že se to k vašemu věku už nehodí.

Pojďte se podívat na účesy, které byly v anketě o nejvíc sexy účesy vyhodnoceny jako nejpřitažlivější a nejvíce napodobované. Jaké myslíte, že to byly, a kdo je nosí? Pochopitelně že: Z dlouhých vlasů.

Jennifer Anistonovámladistvý

účesy

V době vysílání seriálu Přátelé její účesy z hustých zdravých rovných vlasů určovaly trendy. Kolik dívek a žen asi přineslo její fotku ke své kadeřnici?

Beyoncémondénní

účesy

Takzvaná lví hříva z bohatých lehce zvlněných vlasů byla v módě už v osmdesátých letech a je přitažlivá stále. Působí nesmírně žensky a smyslně.

Gisele Bündchenovápřírodní

účesy

Trochu jako z éry hippies vypadá tento zcela přirozený účes, který dělá dojem, že se ho ruka kadeřníka nikdy nedotkla.

Ráda byste, žel nemáte tu kvalitu, nebo se už na dlouhé vlasy necítíte? Podívejte se na nejvíc sexy zlatou střední cestu. Z polodlouhých vlasů:

Victoria Beckhamovápodkova

účesy

Victoria je módním chameleonem, který má buď geniální cit pro styl, nebo hodně dobré poradce. A to se týká nejen oblečení, ale i účesů. Její podkova z polodlouhých, lehce promelírovaných vlasů se stala snad nejkopírovanějším účesem poslední doby.

Meg Ryanová – rošťácký rozcuch

účesy

Meg toho vyzkoušela také hodně, ale asi mi dáte za pravdu, že tohle rozkošné vrabčí hnízdo z filmu Město andělů je nepřekonatelné.

Katie Holmesová – klasické mikádo neboli bob

účesy

Tento účes je vlastně úplně obyčejný. Možná právě proto, že působí tak přirozeně a jakoby nedbale, je nesmírně sexy. Katie v něm vypadá jako cudná rozkošná holčička.

Ani to není váš šálek čaje či kávy a rozhodla jste se pro radikální střih? I v takovém účesu (navzdory mým řádkům v úvodu) můžete být zatraceně sexy.

Tyto ženy jsou důkazem toho, že něco do sebe mají i účesy krátké:

Victoria Beckhamová.

účesy

Zřejmě ji nebavilo potkávat po světě své ubohé kopie. A tak si nechala milou zlatou podkovu ostříhat. A opět se trefila. Super krátký účes ji omladil a má šmrnc.

Halle Berryová

účesy

To byla bomba, když se jako první Bond girl objevila v krátkých vlasech. Halle je překrásná a sluší jí skoro všechny účesy, ale ten nejkratší je nejvíc sexy. Zřejmě si to sama uvědomila, protože po dlouhých a polodlouhých účesech se opět vrátila k chlapeckému střihu, který má opravdu švih.

Rihanna

účesy

Tento poněkud extravagantní účes z krátkých vlasů působí rebelsky, a to se k typu zlobivé holky skvěle hodí.

Který účes se vám nejvíc líbí? Máte podobný? Jaký účes byste si přála a nemáte na něj kvalitu vlasů, odvahu nebo věk?