6374ebb9a4fc0obrazek.png
Foto se svolením Dany Morávkové. Autorka: Klára Bartheldi 

Jak se vám vede a co vám v poslední době dělá radost?
Hodně teď pracuju, což mě moc baví a těším se momentálně nejvíc na Vánoce.

Vrátila jste se k moderování snídaní, tentokrát ve víkendové podobě po boku Jana Čenského. Nebudou vám chybět volné víkendy?
Nás to upřímně moc baví s kolegou Honzou. Jsme celkem tři moderátorské dvojice a je to opravdu radost tuhle práci dělat. Na hosty máme dostatek času a máme pozvané tak zajímavé hosty, že mám vždycky pocit, že jsou malé Vánoce. ?? 

6374ec0704a52obrazek.png
Foto se svolením Dany Morávkové. Autorka: Klára Bartheldi 

Víkendové vysílání s sebou nese asi i ranní vstávání. Co vám pomáhá k tomu, aby pro vás den začal hezky? 

Pořad začíná v 8, takže to pro mě upřímně není tak hrozné. Tím, že jsem jako malá dělala vrcholově krasobruslení, tak jsem zvyklá na tu „vstávací“ disciplínu.

Umíte zacházet s časem a znáte své limity? Dnešní doba trochu svádí k tomu pracovat do úmoru a ubírat ze svého volného času… Kde hledáte balanc?

Můj manžel má hodně koncertů, já mám zase hodně práce ráno, hodně natáčení, ale vždycky když máme volný den nebo dva, tak se snažíme společně někam odjet pryč.

6374ebcf63f92obrazek.png
Foto se svolením Dany Morávkové. Autorka: Klára Bartheldi 

Jak vypadá váš ideální volný den bez pracovních povinností? Čemu se ráda věnujete ve volném čase?

V létě nejraději vyrazím na kolo, v zimě zase na lyže a pokud máme více času, tak právě rádi někam odjedeme. Někam, kam se dá dojet autem, třeba Vídeň, Berlín. Za mě určitě sport a cestování převládá.

Věnuje se ještě v nějaké míře vašemu milovanému krasobruslení? Je možné vás na ledě coby krasobruslařku letos někde vidět?

Ještě před covidem jsem byla součástí muzikálu o Popelce na ledě, kde jsem hrála královnu. Tam jsem měla možnost si s princem na plese zabruslit, to bylo bezva. A tuto sobotu 19. 11. od 17 hodin budu vystupovat v jedné z rolí na tradiční Lední show na ledové ploše před Centrem Černý Most. Letos se nese v duchu Ladovských Vánoc a je celá inspirovaná motivy malíře Josefa Lady. Bude to krásné, tradiční české, moc se na tuto předvánoční atmosféru těším. Určitě doražte .

thumbnail-Dana-Moravkova-foto-archiv.jpg

Foto se svolením: Archiv Dany Morávkové

Který sen jste měla jako první, stát se herečkou nebo krasobruslařkou?

Začala jsem nejdříve s?krasobruslením, ale krasobruslení je takový balet na bruslích, takže jsem tehdy chodila do baletní přípravky Národního divadla, a právě tam mě učarovalo i divadlo. Bylo mi jedno, jestli to byla činohra, balet nebo opera. Věděla jsem, že chci být v divadle. Seděla jsem tam a cítila, jak se mě dotýká ta krása… nejdřív jako diváka a později pak už i na jevišti. Byla jsem absolutně šťastná. 

Proč nakonec zvítězilo herectví a vy jste tehdy led opustila? 
Byla jsem několikrát mistryně republiky v tancích na ledě, a když jsem se rozhodovala co dál, tak jsem pochopila, že nejde dělat herectví a vrcholový sport dohromady, to prostě nejde. Takže vyhrálo divadlo, konkrétně DAMU. A jsem za to rozhodnutí dnes ráda – v téhle době bych už totiž byla dávno ve sportovním důchodu (smích). 

Těšíte se na ty letošní? Budou v něčem jiné?
Já se nejvíc těším, že se nám na Vánoce vrátí syn z Anglie. Vždycky je půl roku v Anglii a vrací se jen na Vánoce, takže to je pro mě obzvlášť šťastné období. Bude to krásné shledání.

Zdroj informací: autorský rozhovor

Reklama