Zdravím všechny ženy-in,
Lhaly jste někdy? Já ano. Nejvíc jako dítě. Maminka se na mne za to velmi zlobila a jednou mi řekla:"Děvče, když něco provedeš, tak mi to řekni. Protože jestli budeš lhát a já na to přijdu, dostaneš přes zadek ještě víc. Když se přiznáš, nebude výprask."  A tak jsem to zkusila. Nevím už, co jsem tenkrát provedla, ale ke všemu jsem se přiznala. A výprask se konal. A tak jsem si řekla - stejně jsem dostala nařezáno a tak přiznat se nemá cenu.  To byl důvod, proč jsem si tenkrát vymýšlela. Když nad tím tak přemýšlím, lhala i mamka. Slíbila, že nedostanu a porušila to.

Pamatuji se taky na jednu lež, na kterou mi paní učitelka přišla. Ve škole, bylo to ve druhé třídě, jsem do notýsku dostala čtyřku. Bála jsem se jít domů, a tak jsem ji vygumovala. Doma to prošlo, ale druhý den učitelka kontrolovala notýsky a zavolala si mě ke stolu. Držela můj notýsek a ukazovala stránku, kde byla gumou prodřená díra. Já na ni zírala a nevěděla, co říct. "Napíšu ti tu čtyřku vedle a větší a zítra mi notýsek ukážeš i s podpisem maminky," znělo přísně třídou. A měla jsem zas plnou hlavu, jak z průšvihu ven. Už ani nevím, jak to dopadlo, ale z toho už jsem se asi nevylhala. :o)))

Pamatuji si ještě na jednu historku, kde mi lež vyšla. Aspoň jsem si to tenkrát myslela. Byla taky ze školy. To bylo v 1. třídě a měli jsme starou paní učitelku, která suplovala za naší nemocnou. Já opět vyrušovala a učitelka povídá." Přines mi notýsek, napíšu ti poznámku." "Já ho zapomněla doma," lhala jsem.  "To nevadí, napíšu ti jí na papír a ty mi ji zítra přineseš podepsanou od tatínka," řekla učitelka a podávala mi kus papíru. Můj mozek vymýšlel plán, jak z toho ven. V příjmení jsem měla CH, které jsme se ještě neučili, a tak jsem se po škole zeptala druháků, jak se píše. C a H, zněla jejich odpověď. Tak a mám to, pomyslela jsem si a hůlkovým písmem jsem pod poznámku napsala SUCHÁNEK. Psací jsem ještě neuměla. Pro jistotu jsem papír schovala v parku pod keř, aby mi na to doma nepřišli.

Druhý den, jsem vítězně podávala, ještě navlhlý papír paní učitelce. Ta se na mně podívala a zeptala se. "Takhle se tatínek podepisuje?" "Ano", zněla má odpověď. Byla to zřejmě moudrá paní učitelka, a tak se mi na víc neptala a já si dlouho myslela, jak jsem na ni vyzrála. Dodnes na ni s úctou vzpomínám.

edith1975


Milá edith1975,
myslím, že se školou a známkami je spojeno nejvíc lží, kterých jsme se asi dopuštěly. Každá z nás by si určitě na nějakou vzpomněla. Ale to nedodržení slibu maminky by mě asi bolelo víc, než ten výprask.
Reklama