la.jpg
Foto: Shutterstock

BERAN (21. 3. - 20. 4.)

Beran je jedním z nepřímočařejších znamení a jeho syrová sdělení dokážou citlivého jedince překvapit i zasáhnout. Lhát nemívá obvykle zapotřebí, ale pokud k takové situaci dojde, tvrdě si za svým příběhem stojí – to pak dokáže lhát s vášní jemu vlastní a jen málokdo se odváží jeho tvrzení zpochybnit. Důvodem ke lži může u Berana být to, že nechce být považován za neschopného. Jen sotva si dokáže říct o pomoc, protože nesnese (v jeho očích) porážku a nechce zklamat sebe ani okolí. To pak tvrdí, že to či ono zvládl, ale pravda to není. Často také lže o důvodech či motivaci, proč to či ono udělal.

BÝK (21. 4. - 21. 5.)

Býk nesnese konfliktní situace a většinou udělá vše pro to, aby se nepříjemné konfrontaci vyhnul. I kdyby to znamenalo, že musí lhát. Obecně platí, že Býk, ocitne-li se v takovém postavení, udělá a řekne vše, co ho zrovna napadne, aby se z pro něho nepohodlného stavu dostal. Někdy lže i milosrdně – v zájmu druhého člověka – aby se dotyčný v Býkově přítomnosti cítil lépe. Ve svých pohádkách je zrozenec v tomto znamení schopen zajít tak daleko, až jim sám uvěří. Dalším obvyklým důvodem ke lži bývají zjitřené emoce. Býk předstírá, že je mu to či ono jedno, přitom v jeho nitru hoří plamen žárlivosti nebo sentimentu.

BLÍŽENCI (22. 5. - 21. 6.)

Blíženci nosí nálepku nejméně upřímného znamení zvěrokruhu. Mají tendenci vymýšlet si výmluvy i vlastní příběhy a lež je častou součástí jejich života. Dokážou lhát opravdu skvěle, takže jejich slovům snadno podlehnete, aniž byste zapochybovali o jejich pravdivosti. Vymyslí brilantní pohádku a sami se nechají unášet na křídlech fantazie. Někdy ani nemají skutečný důvod lhát, přesto si raději vytvoří vlastní a zajímavější verzi „pravdy.“ Častým důvodem ke lži je potřeba získat si druhého na svou stranu. To pak vychválí kdeco, a přestože se jim to třeba vůbec nelíbí, nadšeně vám tleskají. V podstatě budou lhát o čemkoli, pokud cítí, že jim to může přinést prospěch či úlevu.

RAK (22. 6. - 22. 7.)

Rak je obvykle citlivé a empatické stvoření, a čím blíže mu budete, tím pravdivěji se vůči vám bude chovat. Své blízké velmi miluje, přesto dokáže být až bolestně upřímný. Otevřené jednání vnímá jako bod důležitý pro růst vztahů. Pokud se Rak přeci rozhodne pro lež, často přidá vyhrocené emoce, aby působil věrohodněji. A i když mu jeho divadlo nespolknete, budete mít velké zábrany do záležitosti dál rýpat. Emoce jsou účinnou račí zbraní, kterou tu a tam neváhá použít. Častým důvodem, ve kterém Rak klame své okolí, bývá jeho životní situace. Za žádnou cenu by nepřiznal, že je na někom závislý. Mnohdy také lže o svém skutečném rozpoložení. Bude vám do očí lhát, jak je šťastný, přestože uvnitř se cítí smutný nebo zraněný.

LEV (23. 7. - 22. 8.)

Lev, věrný svému královskému znamení, se nezalekne téměř ničeho. Dokonce ani pravdy ne. Bývá upřímný a na vaši otázku obvykle odpoví pravdivě a bez obalu. Kdo Lva dobře zná, mnohdy se raději neptá, protože se obává jeho čiré upřímnosti. Lev touží být sebevědomým vůdcem, kterého ostatní ctí a chtějí následovat. Proto si na své pravdomluvnosti zakládá a nechce být konfrontován s odhalením. Pokud ale ke lži přistoupí, sehraje ji bravurně. Má vymyšlený scénář a jako talentovaný herec se bravurně ujme své role. Důvodem jeho lží bývají často dovednosti. Do životopisu si klidně napíše záležitost, která je mu cizí, ale na papíře dobře vypadá. Občas také lže o tom, že zná tu či onu knihu nebo film, jen aby vypadal inteligentněji. Dokonce díla i diplomaticky zhodnotí, aby nebylo pochyb o tom, že ví, o čem mluví.

PANNA (23. 8. - 22. 9.)

Panna patří k velkým poctivkám, proto mívá se lhaním problém. Bývá spíše upřímná, proto občas na nezúčastněné osoby může působí trochu drsně, opak je ale pravdou. Panna obvykle ctí emoce lidí, na kterých jí záleží, a nechce je svou upřímností zasáhnout. Proto v této souvislosti tu a tam sáhne po milosrdné lži, aby ušetřila jejich city. Panna obecně velmi nerada ubližuje a její záměry nikdy nebývají zlomyslné. Proto, pokud ví, že dotyčný čistou pravdu neunese, musí zkrátka zalhat. Ke své lži pak přidá řadu detailů a má promyšlený každý krok. Proto následně vznikne dokonalá, skvěle zkombinovaná a téměř neprůstřelná lež, které se mnohdy věří snadněji než pravdě.

VÁHY (23. 9. - 23. 10.)

Váhy jsou – podobně jako Blíženci – jedním z nejméně důvěryhodných znamení zvěrokruhu. Mívají tendence lhát především ve jménu osobního prospěchu. Jediný, ke komu budou zcela upřímné, jsou jen ony samy. Záleží jim na jejich image, a pokud musí přistoupit ke lži, aby vypadaly neomylně, pak to bez váhání udělají. Vymyslí si důkaz nebo fakt, na kterém svou „pravdu“ postaví, aby z případné konfrontace vyšly vítězně. A jsou-li přece jenom usvědčeny ze lži, jsou vždy připraveny se hádat. Jejich lži ovšem nepramení ze samotné touhy klamat, ale z toho, že si chtějí zachovat dojem člověka, jenž nechybuje. Váhy navíc dokonale ovládají umění odvádět pozornost jinam, aby se na tenkém ledu nemusely pohybovat zbytečně dlouho.

ŠTÍR (24. 10. - 22. 11.)

Štír je nepolapitelné a tajemné znamení, k němuž proniknout není jednoduché. Pokud se vám to ale podaří, bude Štír jednou z nejpravdomluvnějších osob. Jinak ale lhát dokáže a ke svým smyšleným příběhům často přidá i kus dramatičnosti. Je schopen zajít až do extrému, aby zaujal či přesvědčil. Často lže pro to, aby se cítil lépe, někdy nadřazeně. Během poklidné odpolední kávy v kavárně přihodí příběh k dobru, který vás ohromí a srazí na kolena, protože se dotkne některého z vašich témat. Štír přesně ví, co říct a na jakou strunu zabrnkat. Umí být neskutečně milý a potěšit vás nějakým výmyslem, stejně jako naštvat a zasáhnout vaše sebevědomí. Je-li přistižen při lži, nikdy se ale nepřizná. Bude si stát za svým natolik sebejistě, až vás tou jistotou přinejmenším znejistí.

STŘELEC (23. 11. - 21. 12.)

Střelec je vůbec nejupřímnější znamení zvěrokruhu. Lhaní je to poslední, k čemu přistoupí, a na své pravdomluvnosti si zakládá. Je to jeho přirozené nastavení, o kterém nemusí zvlášť přemýšlet. Proto občas působí jako hulvát, který nemá žádný takt. Věci sděluje bez obalu a o důsledcích nepřemýšlí. Lhaní považuje za urážku a projev neúcty, přesto sám mnohdy neuctivě působí, protože ne každý jeho ryzí upřímnost snese. V životě zkrátka bývají situace, kdy je milosrdná lež lepší než pravda; s tím ale Střelec nesouzní. Pokud přeci jen – výjimečně – Střelec zalže, bývá to z důvodu, že se aktuálně necítí na něco, co přislíbil. Vymluví se například na babiččinu návštěvu nebo strýčkovu nemoc, aby se vyhnul třeba hlídání vašeho mazlíčka. Bývají to ale nepodstatné věci, ve kterých Střelec případně zalže. V tom zásadním nikdy.

KOZOROH (22. 12. - 20. 1.)

Kozoroh nepatří k příliš otevřeným znamením. Ocitne-li se v situaci, která volá po pravdivé odpovědi, bude nejspíš reagovat sarkasticky a vyhýbavě, aby se tématu vyhnul. Osobní život je tím, o čem obvykle vůbec nemluví, a nejste-li jeho blízký přítel, nebude mít problém vám zalhat. Pokud Kozoroh lže a situace je pro něj důležitá, bude spoléhat na mnohem víc než jen na slova. Zajistí si důkazy, které budou působit věrohodně a hovořit v jeho prospěch. A ačkoli mohou být občas podivně vytržené z kontextu, budete to vypadat, že jsou zcela relevantní. Obvyklou lží člověka narozeného v Kozorohu pak bývá zastírání toho, že se věci vymkly kontrole. Do vyčerpání bude tvrdit, že nepotřebuje pomoc. Skvělý je i v budování image někoho, kdo si ví sám se sebou rady, a proto dokáže poradit ostatním. Sám ale se svými démony bojuje často intenzivněji než ten, kterému radí.

VODNÁŘ (21. 1. - 20. 2.)

Vodnář řekne pravdu, pouze pokud bude mít pocit, že ji potřebujete slyšet. Konfrontace ho obecně vůbec nebaví a udělá vše proto, aby se jí vyhnul – podobně jako Býk. Raději pomlčí a nechá si některé informace jen pro sebe. Je-li však Vodnář upřímný, protože to situace vyžaduje, jde do toho naplno a bez zbytečných řečí okolo. Proto je často jeho pravda nepříjemná. Potřebuje-li Vodnář zalhat, má svůj příběh dokonale promyšlený a je případně hodně nesnadný úkol mu lež prokázat. Má připravenu řadu svědků, aby mu jeho „pravdu“ v případě potřeby potvrdili. Podobně jako další podpůrné argumenty. Mimo jiné lže Vodnář často o svých emocích, které si rád nechává jen pro sebe. Sehraje před vámi divadlo o bezstarostnosti a radosti, i když bude uvnitř raněný a smutný.

RYBY (21. 2. – 20. 3.)

Ryby, které často unikají do svého světa, bývají jemné a něžné. A na tom často postaví i svou „pohádku“. Pokud to situace vyžaduje, předvedou dokonalou lež tak, že jim vše rádi uvěříte. Jejich vyprávění může příležitostně být tak dobře zformované, že se jim dokonce někdy podaří oklamat sebe samotné. Dokážou u druhých vyvolat pocit, že jsou příliš sladké či zamilované na to, aby tak přízemně lhaly. Tato strategie jim vychází a Ryby obecně nebývají za velké lháře považovány. Jejich jemnost a útlocitnost se nicméně přesto do jejich lží promítá. Častým důvodem pro vymyšlený příběh bývá starost o emoce druhých. Za žádnou cenu je nebudou chtít zranit, proto občas raději zalžou, aby byli šťastní všichni. Mívají také problém cokoli zkritizovat, proto raději milosrdně zalžou, aby se kritizování vyhnuly a pravdivými slovy neublížily.

Čtěte také:

Zdroj: yourtango.comelitedaily.comtimesofindia.indiatimes.com

Reklama