sv.jpg
Foto: Shutterstock

Čingischán – vůdce a sexuální predátor?

61c1bdfb7a7b1obrazek.pngFoto: Shutterstock

Než přijal jméno Čingischán, tedy „velký vladař“, používal sjednotitel mongolských kmenů rodné jméno Temüdžin. Tento vojevůdce byl jeden z největších rozsévačů vůbec. Čingischánovy geny má prý až každý dvoustý muž současné světové populace. Jeho milenky se podle některých zdrojů dají počítat na tisíce. A dařilo se nejen jemu, ale celé rodině. Čingischánův nejstarší syn měl prý 40 mužských potomků, a vnuk Kublaj-chán, který založil čínskou dynastii Jüan, zplodil hned 22 legitimních synů. Dětí měl ale zřejmě mnohem více, protože do jeho harému každoročně přibyly tři desítky mladých panen. Jak se říká – jablko nepadlo daleko od stromu.

Giacomo Girolamo Casanova

61c1bc6d2190fobrazek.png
Foto: Attributed to Francesco Narici, Public domain, via Wikimedia Commons

Diplomat a špión z Benátek se tak výrazně zapsal do dějin záletnictví, že dnes je Casanova synonymem pro proutníka. Casanova za svého života potkal nejen mnoho osvícených významných osobností jako je Rousseau, Voltaire, Madame de Pompadour, Mozart nebo Kateřina Veliká, ale také mnoho žen, co našly útočiště v jeho poduškách. Počet jeho žen byl vyčíslen na 132. Podle obvinění, které proti němu bylo vzneseno se dopouštěl záletů především s vdanými ženami.

Markýz de Sade

61c1bcb3b6872obrazek.png
Foto: Charles-Amédée-Philippe van Loo, Public domain, via Wikimedia Commons

A máme tu dalšího zástupce, jehož jméno dalo vzniknout přezdívce. Francouzský šlechtic svou tvorbou a násilným sexuálním chováním natolik rozvířil stojaté vody francouzského dvora, že dodnes používáme jeho jméno pro toho, komu činí sexuální potěšení bolest druhých.
Byl provdán za dívku z rodu de Montreuil. Ovšem jeho manželství už od počátku provázely skandály s prostitutkami, ke kterým se de Sade choval velice agresivně. Za svého života byl mnohokrát obviněn ze sodomie, znásilnění a mučení. Pět žen měl během pohlavního styku dokonce otrávit nepřiměřenou dávkou španělských mušek. Vyhnul se ovšem trestu smrti. Zanechal po sobě více než šokující a kontroverzní dílo 120 dnů Sodomy, ve kterém popisuje nejen sexuální, ale především mučící praktiky, které se týkaly žen, mužů, dětí i zvířat. Mnoho lidí ho považovalo za nepříčetného a sám Napoleon odsoudil jeho knihy jako nakažlivé.

Bedřich Smetana

61c1bcd96dd56obrazek.png
Foto: Unknown author, Public domain, via Wikimedia Commons

Jeden z velikánů vážné hudby se narodil s horkou krví. Ve svých denících uváděl, že ženy a lásky ho provázely celým životem již od šestnácti let. Obdiv k ženské kráse pronikal i do jeho děl. Věnoval ženám například některé ze svých polek (Luisina, Eliščina atd.) Ovšem jeho fatální životní láskou měla údajně být Fröjda Benecke (1836-1923), jež se narodila s příjmením Gumpertová. Se Smetanou se setkala při jeho švédské koncertní cestě, na kterou odjel na podzim 1856. Podrobnosti jejich vztahu je možné zjistit ze vzájemné korespondence.

Pablo Picasso

61c1bd20cd522obrazek.pngFoto: Unknown author, Public domain, via Wikimedia Commons

Zakladatel kubismu, malíř a sochař jehož díla dodnes budí vášně. Rozbouřit vše kolem sebe se mu ale údajně dařilo nejen štětcem a plátnem. Piccaso si přímo liboval v pozornosti žen a nechával je prát se o něj. O svých milenkách pak mluvil jako o rohožkách. Mezi jeho nejznámější múzy patřila například rudovlasá Amelie Lang, jejíž krása pronikla hned do několika jeho obrazů. Některé prameny o věhlasném malíři dokonce mluví jako o psychopatovi, který rád ženám ubližoval.

J. F. Kennedy

61c1bd7434daaobrazek.png
Foto: Unknown author, Public domain, via Wikimedia Commons

V pořadí 35. prezident USA nebyl jen ikona amerického liberalismu, ale evidentně také okouzlující společník. V jeho náručí našla útěchu například slavná ikona Marylin Monroe, jeho sekretářka Pamela Turnureová, jistá letuška společnosti Pan Am, která prezidenta doprovázela na cestách či stážistka Mimi Alfordová. O tom, že měl Kennedy skutečně vytříbený vkus hovoří i jména jeho milenek z umělecké oblasti: Janet Leighová, Jayne Mansfieldová, Kim Novaková, Marlene Dietrichová, Rhonda Flemingová, Elizabeth Taylorová či sestra jeho manželky Jackie – Lee Radziwillová.

Charlie Sheen

61c1be4281393obrazek.png
Foto: Shutterstock

A máme tu jednoho zástupce doby současné. Slavný bouřlivák prý dokázal za svůj život obšťastnit až 5 tisíc žen. Kromě anonymních milenek měl Charlie také tři oficiální manželky. Všechna jeho manželství se však rozpadla kvůli jeho častým návštěvám nevěstinců a fyzickému násilí, kterého se na ženách dopouštěl.

Čtěte také: Svedla jsem kamarádčina manžela, ale ne z vlastní vůle, přiznává Adéla (34)

 Zdroje: Dotyk, Česko země příběhů, Wikipedie, G.cz, Přehledně 24, Český rozhlas dvojka, Český dialog, Šokující planeta