Vědci z Bradley University v Illinois se zase jednou nudili, a tak mají pro nás výsledky nového, populárního výzkumu.

 

Vyšťourali, že z žen, které dosáhly třicátého roku věku, se obratem stávají dračice a div ne nymfomanky. Údajně je to tím, že podvědomě dospěly k názoru, že nastala nejlepší doba se rozmnožit.

 

„Ženy po třicítce dosahují sexuálního vrcholu, jsou nejvzrušivější, dosahují nejvíce orgasmů a mají na sex největší chuť. V tomto věku mají také největší šanci se nevěry dopustit kvůli společenskému postavení,“ říká David Smitt z Bradley University v Illinois. Jeho závěry se údajně opírají o data ze 48 zemí celého světa.

Ze studie v podstatě vyplývá, že zatímco mužská „sociosexualita“ nebo promiskuita je na vrcholu po pětadvacátém roce, ženy jsou nejčastěji nevěrné svému partnerovi v období po dosažení třicetin.

Podle vědce se promiskuitou žen v tomto věku maximalizují šance na početí skutečně zdravého potomka a jejich chování má tedy evoluční význam. Jenže ne každá nevěra končí pouze úletem a zůstává neodkryta, což vysvětluje fakt, proč v tomto věkovém období většina žen prožívá rozvod.

Jiný kraj, jiná plodnost?

Děje se tak ale prý jen v zemích, kde převládají ženy nad muži a kde se ženy běžně začleňují do společnosti ve všech strukturách. Naopak v zemích, kde je společnost založená značně na mužské roli, je zájem o nemanželský sex mezi ženami minimální.

Chápeme to správně, že v zemích, kde je společnost postavena na mužské roli, je biologický vývoj ženy zcela jiný? To nám s tím ta evoluce tedy pěkně míchá.

Nebo nám vědci jen míchají rozumem?

Reklama