Kreta

Tip na dovolenou:

22. 7.-1. 8. Adele - hotel Golden Sun HB 9 990 Kč + taxy

Kréta je největším, nejhornatějším a nejrozmanitějším řeckým ostrovem. Kréta je synonymem pro úžasné přírodní scenérie a velké množství historických památek. Naleznete zde divoké pobřeží, křišťálově čisté, azurové moře, dlouhé, rozlehlé pláže, pestrobarevnou flóru, hory dosahující výšky 2500 m. n. m., ale také malé zálivy, úrodné roviny či malebné rybářské vesničky.

Kreta

Překvapí Vás bohatství a hojnost krétské kuchyně, která je velmi zdravá a lehká. Zdejší olivy, fíky a jedlé kaštany patří vedle vynikajících vín, oleje, medu a sýrů k místním specialitám. Pokud máte rádi dobré jídlo a ochutnáváte speciality různých zemí, pak vězte, že na Krétě si přijdete na své.

Kreta

22. 7.-1. 8. Hersonissos - htl. Pella Maria AI 14 990 Kč + taxy
22. 7.-1. 8. Adele - hotel Golden Sun HB 9 990 Kč + taxy
22. 7.-1. 8. Platanias - htl. Rethymo Village AI 13 990 Kč + taxy

Vyzkoušejte místní tzatziki, souvlaki, musaku, skopové či jehněčí maso připravené na grilu, dolmades či choriatiky. Po výborném jídle přijde na řadu i vynikající pálenka raki nebo pivo řecké výroby Mythos. Kréta je kolébkou dějin evropské kultury, je domovem hrdých, nezávislých a skutečně pohostinných lidí.

Kreta

1. 8.-12. 8. Hersonissos - htl. Pella Maria AI 17 990 Kč
1. 8.-12. 8. Adele - hotel Golden Sun HB 12 990 Kč
1. 8.-12. 8. Platanias - htl. Rethymo Village AI 16 990 Kč
     
       

KretaJe to bájný ostrov opředený mnoha mýty a tajemstvími dávné doby, spojen s postavami největšího z bohů - boha Dia, bájného netvora Minotaura a Ikara. Z historických památek patří mezi nejznámější palác Knossos, Gortys, Festos a mnoho dalších. Milovníci přírody mohou navštívit slavnou soutěsku Samaria nebo proslulé pláže, pláž Falasarnaa pláž Elafonisi, která Vás překvapí svým načervenalým pískem. Díky vyčnívajícím útesům z moře si na své přijdou i vyznavači potápění, protože se při pobřeží vyskytuje velké množství podmořských jeskyní. Ke Krétě patří malý ostrov Gavdos, který si dosud zachoval svůj osobitý ráz. Naleznete zde překrásné pláže a velmi zajímavý skalní útvar zvaný „Tripiti“, který je zároveň nejjižnějším bodem Kréty, Řecka a celé Evropy. Za zmínku zcela jistě stojí i ostrůvek Spinalonga s nikdy nedobytou benátskou pevností, krápníková jeskyně Dikti a proslulá palmová pláž Vai. Kréta je nazývána šestým světadílem a navštívíte-li tento ostrov, zamilujete si jej. Právě zde naplníte své představy o pohádkové dovolené...

Více nabídek na dovolenou na Krétě naleznete na www.kovotour.cz.

Uvedené ceny neobsahují povinné příplatky (letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek, transfery, volitelné pojištění). Ceny se mohou měnit v návaznosti na aktuální last minute, více informací na www.kovotour.cz.