svatební dort

Svatební dort. Je snadné nebo složité ho vyrobit? Máme pro vás dnes pár rad a zkušeností, které se hodí každému nadšenému amatérovi, který se rozhodne do pečení dortu pustit. Je snadné ho upéct, složité nazdobit a pak už jen čekáte, až nevěsta s ženichem dort nakrojí.

Slíbila jsem upéct svatební dort. Pro švagrovou. K němu ještě šedesát drobných dezertů do misky – tiramisu a šlehané mascarpone s ovocem. Svatba byla v tom největším letošním vedru, v polovině srpna. Ale je to výzva a já jsem věděla, že ji zvládnu.

svatební dort

Dorty peču celkem ráda. Barevné, většinou dětem na narozeniny. Výhodou barevných dortů, které jsou potažené fondánem nebo marcipánem, je to, že každou nedokonalost snáze zamaskujete. Malou figurkou, motivem z barevné hmoty, čímkoliv. Není to snadné, ale je to určitě snadnější než potáhnout třípatrový dort sněhobílou hmotou. Dort musí být co nejvíce vyhlazený podkladovým krémem, protože na bílé hmotě jde vidět každá nerovnost.

Prvním krokem k úspěšnému dortu tak bylo nastudovat všechny možné postupy a recepty u Aldosky, která je odbornicí na dorty a na svých stránkách má hromadu rad pro nás amatéry. Tady jsem si vybrala recept na korpus i recept na krém.

dort

Oba dva recepty u nás na magazínu najdete TADY.

Druhým krokem bylo navštívit můj oblíbený krám s cukrářskými potřebami. Tam jsem si vybrala věci, které mi doma chyběly – dřevěné tyčky na vyztužení dortu, pevné podložky pod jednotlivá patra, potahovací hmotu SmartFlex, se kterou pracuji moc ráda. A nějaké drobnosti k dozdobení dortu.

Samotný dort jsem připravovala tři dny, jednotlivé kroky jsem měla pečlivě rozvrhnuté.

Středa – den první – pečení korpusu

Korpusy jsem pekla dva světlé, jeden kakaový. Všechny podle stejného receptu. Do jednoho světlého jsem přidala kokos. Jdou přidat i mleté ořechy, kousky čokolády. Pekla jsem v rozevíracích formách, vymazaných a vysypaných hrubou moukou. Ale také v hrnci Tefal Ingenio. V tom peču korpusy často, protože mám hodně velikostí a hrnec jde v pohodě dát do trouby, protože nemá žádné pevné plastové rukojeti.

Takže není ani nezbytně nutné pořizovat si na třípatrový dort tři různé rozevírací formy. Stačí vhodný hrnec.

Hotové korpusy jsem nechala vychladnout a překrojila nadvakrát, tedy na tři díly, každý. Použila jsem strunu přímo na dorty, ale půjde to i ostrým zubatým nožem.

Překrojené korpusy můžete plnit hned ten den krémem. Já jsem to však o den odložila…

dort s krémem

Čtvrtek – den druhý – plnění korpusů krémem

Vsadila jsem na osvědčený máslový krém, opět podle Aldosky. Je velice lehký a chutný. Připravila jsem tři různé druhy.

  • S třešňovým džemem
  • S citronovou šťávou a kůrou
  • Se sušenkami Lotus

Do světlých korpusů jsem použila třešňový a citronový krém, do tmavého sušenkový. Ještě jsem připravila čtvrtý, pouze obyčejný vanilkový. Tím jsem pomazala všechny tři patra naplněná krémy.

Pod potahovací hmotu SmartFlex musí být máslový krém, protože se smetanovým nebo mascarpone krémem by se hmota začala rozmáčet. Tohle je důležité si zapamatovat.

svatební dort

Jednotlivá patra jsem naplnila krémem, pomazala krémem a důkladně uhladila cukrářskou špachtlí. Právě kvůli potahování bílou barvou, na které jsou vidět všechny nerovnosti. Pod každé patro jsem dala pevný tácek, který končil zároveň s korpusem, nebo ještě kousek za jeho okrajem. Dort se potom potahuje i s táckem, takže proto nesmí vyčnívat.

Namazané korpusy jsem dala na několik hodin vychladit do lednice. Potom jsem je zpevnila dřevěnými tyčkami. Na dvě spodní patra jsem si nachystala asi 12 tyček. Ty musí být stejně vysoké jak je jedno patro dortu (upraví se seříznutím nebo ustřihnutím). Zapíchají se do každého patra v místech, kde bude končit následující patro, aby se o ně dort opřel a nezačal se propadat. Jsou to vlastně takové pilíře.

Po této složité operaci jsem opět zahladila krém a nechala dorty v lednici do druhého dne.

potahování dortu

Pátek – den třetí – dokončení dortu

Připravila jsem si velkou hladkou plochu – svůj pracovní stůl, kterou jsem dokonale vydrhla a zbavila jakýchkoliv drobečků. Ve velkém kyblíku bílý mandlový SmartFlex a zásobník moučkového cukru na podsypání při válení hmoty.

Nejdříve jsem si rozválela velký plát hmoty, na výšku asi 0,5 cm. Až byl plát připravený, teprve tehdy jsem vytáhnula první patro z lednice. Bylo vedro, tak aby krém zůstal co nejvíce tuhý, protože takto se potahuje mnohem lépe. Plát hmoty jsem opatrně ale rychle přenesla na korpus. Zařízla jsem okraje, trochu s rezervou, abych je mohla ohnout pod dort. A důkladně uhladila plastovou žehličkou na potahovací hmotu. Tohle je nářadí, bez kterého bych se v případě svatebního dortu neobešla. Opravdu povrch krásně uhladila.

Pro tohle potahování jsem vždycky dort na podložce položila na menší hrnec a ten na otočný tác z Ikea. Tak jsem mohla kraje potahovací hmoty pěkně zastrčit pod dort a otáčet si dortem pohodlně jak jsem potřebovala.

potahovaný dort

A šup s potaženým patrem zpět do lednice. Ještě jednou a ještě jednou. Mám tři krásná bílá patra dortu.

Teď už to bylo snadné. Část hmoty jsem obarvila na žluto, vyválela a vykrojila puzzle tvary. To byl totiž svatební motiv. Dva dílky jsem nazdobila jako nevěstu a ženicha, nalepila na vrchní patro a gelovou barvou dopsala jména a datum.

Oddělená patra jsem dovezla na místo svatby, tam postavila konečně na sebe, dozdobila několika puzzle dílky a ještě jedlými kuličkami. Ozdoby jsem na dort přilepovala tak, že jsem zadní stranu potřela štětečkem trochou vody a na chvíli přitiskla.

svatební dort

Všechno se povedlo skvěle! Dort se nerozpustil, dobře se krájel a skvěle chutnal.

Ale povím vám…byla to fuška. Další svatební dort už nechci ani vidět…teda ano. Ještě jeden pro ségru a pak taky pro Janču a možná jednou pro Marki….a taky pro mé děti… A mezitím možná pro… no tak JO! :-)

svatební dort

Další rady a tipy na dorty najdete v našich starších článcích

Reklama