Za svůj největší životní úspěch považuje Zdeněk Troška (55) fakt, že si před lety dokázal udělat řidičák. Ale už více než patnáct let za volantem neseděl. Osobního řidiče mu dělá jeho přítel a asistent Marek Kališ.

Jak režisér tvrdí, na řízení auta je „děsný antitalent". Proto za volant raději neusedá. Před dvěma lety ztratil peněženku i s řidičským průkazem a ani se neobtěžoval zajít si na magistrát pro nový.

Prý to není potřeba, když ho vozí kolega Marek. Ten žije v Českých Budějovicích a když se od někud vracejí, odveze Trošku nejprve do Hoštic a pak pokračuje domů. Cestou zpět Zdeňka vždy naloží a odveze třeba do Prahy.
 
Za šoférování by si prý dal Troška pětku, ačkoliv je ze školy zvyklý na ty nejlepší známky.

„Měl jsem pořád samé jedničky. Chodil jsem do školy devatenáct let a vždycky jsem seděl v první lavici u stolku, abych byl blízko učitelům a učitelkám. Když mě občas posadili dozadu, tam mě vyučování nebavilo," přiznává Troška.

Školu měl rád natolik, že si dokonce mezi čtvrtou a pátou třídou připravil jedenatřicátého července školní brašnu s tím, že půjde další den do školy. Rozplakal se, když mu maminka pověděla, že má před sebou ještě měsíc prázdnin.

Reklama