Čtenářka PBD je prý cholerický sangvinik a občas jí to pěkně komplikuje život. Přečtěte si, jak to dopadlo, když řekla jednomu faráři pravdu do očí. Děkuji Vám PBD za příspěvek.  

Dobrý den.

Před mnoha a mnoha lety za sedmero lesy a sedmero horami v jedné škole probíhala výuka psychologie.A součástí této výuky byly i osobnostní typy.Studenti si v rámci hodiny jednou dělali test.Jedné studentce,říkejme ji třeba Zdislava, vyšlo v testu,že u ní převažuje sangvinik a cholerik. Sangvinik „vedl“ a tak se Zdislava dozvěděla,že je cholerický sangvinik.

Když jsi o tom více přečetla,tak si řekla,že to na ní vlastně pasuje.Zdislava vždycky byla tvor otevřený,společenský a co na srdci to na jazyku- to jí ale občas přinášelo problémy. No dalo by se říct,že když někdo nerozdejchal její slova,tak ji to až problémy nedělalo. Ale jednou,v hodině předmětu „základy společenských věd“ se učitel,byl to mimo jiné farář ,optal studentu zda jsou věřící s tím,že odpověď nebude mít vliv na hodnocení. Došla řada i na Zdislavu- její odpověď byla jednoznačné ne.Vyučující se ptal proč ne. Zdislava se vzpírala odpovědět s tím,že se mu to nebude líbit atd…Nic platné,odpovědět musela a vyučujícímu se to opravdu nelíbilo.Zdislava řekla,že s víry si církev udělala velmi výnosný byznys a že podle ní hlášky typu „ je to boží vůle“ atd vypovídají jen o tom,že dotyčný je slabý na to,aby nesl odpovědnost  za svůj život a raději vše rzí na boha.

Tím se Zdislava zapsala do paměti vyučujícího a ze začátku si byl jistá jen jejím jménem a neustále ji vyvolával atd. Blížilo se pololetí a Zdislava zjistila,že má mít z onoho předmětu 4.Průměr známek tomu neodpovídal a tak šla Zdislava za vyučujícím s dotazem proč za 4.Bylo jí řečeno,že nejde jen o průměr známek,ale o celkový přístup atd. Zdislava se zeptala,zda je to kvůli tomu,co řekla o církvi a tak.Prý v žádném případě ne.Zdislava věděla své a tak v to v ní bouchlo a vyučujícímu řekla,že je zaujatý,a že když je farář,tak by takhle jednat neměl a že půjde určitě do pekla a odešla…

V další hodině si ji rozhlasem zavolali do ředitelny. Farář prachsprostě žaloval.Pan ředitel byl velmi vlídný a moudrý muž a Zdislava mu vše odříkala.Ale v tu chvíli se do toho vložil farář,s tím,že to není pravda,že Zdislava v hodinách vyrušuje a nevím co ještě.Zdislava nebyla andílek,ale také nebyla hloupá a spočítala si,že 2+2 jsou 4 a bylo ji jasné,za co tu 4 „vyfasovala“. Obořila se na faráře,že lže,že je to všechno jinak.Chvilku na ni oba muži zíraly a pak s faráře vypadlo,že mě nechá propadnout.Ředitel řekl,že to v žádném případě,že antipatie netvoří známku.Farář oponoval..Ve Zdislavě to vřelo,muselo to ven.Tak se obrátila na faráře a řekla „ Už babička říkala,že ty největší sv*ně mají od modlení nejvíc otlačená kolena“ – rozloučila se s ředitelem a odešla.

Pár dní na to jsem byla opět pozvaná do ředitelny.Tentokrát tam farář nebyl a pan ředitel řekl,že jsem to s tím označením přehnala a že i když chápe můj vztek,že to takhle nejde.A že je třeba kázeňský trest.Zdislava nevěřícně koukala,když se dozvěděla,že farář se snažil prosadit její vyloučení.Neuspěl..Zdislava dostala důtku třídního ředitele,protože,jak řek pan ředitel,nějak potrestaná být musí. Přijmula to a od té doby se jí nůž otevíral v kapse když spatřila faráře.Nikdy toho co řekla nelitovala.Doma se důtce jen smáli,protože věděli jak se věci mají. Naštěstí další rok už faráře na nic neměla,protože dostaly na daný předmět jiného vyučujícího.

Zdislava dodnes dokáže bouchnout a od plic říct co si myslí.Důtky už nedostává,ale občas ji to krapet komplikuje život.Ale i přesto všechno nikdy nelituje toho,že byla upřímná.I když v poněkud razantnějším projevu…

Být cholerik je občas fajn,protože si Zdislava upustí páru,nic v ní nevře a nemám obavy že jednou bouchne jak papiňák.

S pozdravem Zdisla… tedy PBD


Co vás napadne, když se řekne cholerik?

  • Znáte nějakého?
  • Kdy je choleričnost  milá a kdy nemilá?
  • Máte z choleriků srandu, nebo strach?
  • Kdo je podle vás největší cholerik?
  • A je správný chlap cholerik, nebo flegmatik?
  • A vůbec, co vás napadne, když se řekne cholerik?

Vaše úvahy, postřehy, vzpomínky, historky, povídky, fotky i videa zasílejte na známý redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

A jestli to neuděláte tak uvidíte, tedy respektive neuvidíte odměnu za váš příspěvek! Neb jednu z těch, co zítra přispějí, odměním! Čím? To uvidíte!

Reklama