Ačkoli Rock for People – největší rockový festival v Česku – propukne oficiálně až v sobotu 2. července 2011, už v pátek 1. července bude okolo hradeckého Festivalparku rušno. Ohlášeno je asi dvacet vystoupení, organizovaných fanoušky.

Hudební svátek s názvem Rock for People, na kterém vystoupí 140 kapel, 20 DJ´s a dvě desítky divadelních souborů či dalších „živých“ projektů, se v hradeckém Festivalparku koná od 2. do 5. července 2011. K vidění nebudou jen zahraniční hvězdy jako My Chemical Romance, Paramore, Bullet For My Valentine, Pendulum, Sum 41, White Lies, The Wombats, Digitalism nebo The Streets, ale i ikony domácí hudební scény, kapely Tata Bojs, Tři sestry, Vypsaná fiXa, Nightwork, Buty nebo Chinaski. Skupina Kryštof chystá na festivalu dokonce dernieru aktuálního Kinoturné.

rock

„Očekáváme desítky spontánních hudebních vystoupení,“ dozvěděli jsme se od organizátorů festivalu, „loni takto na Rock for People proběhla asi desítka jam sessions mezi lidmi, letos je ohlášeno podobných programových bodů dvakrát tolik!“

Už v pátek 1. 7. se v prostorách kolem stanového města a na betonových přístupových cestách plánují minimálně tři hudební vystoupení a další program organizovaný samotnými fanoušky. Víme o tom, že vystoupí Rattle Bucket a další. Proto jsme se snažili vyjít všem vstříc; stanové město, podklady a občerstvovací pointy budou otevřeny od pátečního poledne,“ říká Michal Thomes z pořadatelského týmu Rock for People.


Nejlevnější červnové vstupenky za 1.590 korun jsou k sehnání na www.ticketsforpeople.cz – do 1. července bude cena stejná. Vstupenky lze zakoupit i v dalších předprodejních sítích. Na místě se budou vstupenky prodávat za 1.800 korun za všechny 4 dny a za 1.200 korun na jeden den strávený na 17. ročníku Rock for People.

Z historie festivalu

Festival pořádá agentura Ameba Production již od roku 1995. Původně probíhal v Českém Brodě, ale kvůli návštěvnosti byl v roce 2006 přestěhován do Hradce Králové. Například v loňském roce navštívilo festival takřka 29.000 fanoušků.

Pod záštitou Rock for People postupně vznikají další festivaly i jednotlivé koncerty. Z festivalů jsou to Natruc Kolín (1998), Řev Řevnice (2000), Ouvalskej Bigbít (2003), Kytlice MusicFestival (2004), Smržfest Smržovka (2006) a Music of Litvínov (2008).

Od roku 2003 do roku 2011 se konaly také festivaly Zimní Rock for People, které byly ovšem z organizačních důvodů ukončeny.

Rozhodli jsme se, že se na letošní Rock for People vypravíme a uděláme pro vás, milé čtenářky, reportáž. Takže se těšte, bude to určitě „nářez“!

Čtěte také...

Reklama