Právě v následujících měsících nás totiž čeká nejvíce výprodejů a slev z celého roku. Které z nich jsou ale opravdu výhodné?
5bab6109cf054obrazek.png

Black Friday – král slev a výhodných nákupů

Dnes už celosvětový nákupní svátek Black Friday má své kořeny v USA (ano, právě odtud znáte ty slavné záběry lidí kempujících před obchodními centry) a již tradičně probíhá den po díkůvzdání.

Je také tradičně dnem slev, výprodejů a také nákupního šílenství. Evropský kontinent jej ale naštěstí přebral s větším klidem a tak se fyzických tahanic o nejnovější kabelku (snad) obávat nemusíte. Black Friday je u nás hlavně o online nákupech, což je velké plus, protože díky tomu má každá z nás stejnou šanci na úspěch. A i letos vás při něm čekají slevy až 80 % v největších českých eshopech.

Ať už vaše ratolest potřebuje nový notebook, nebo hledáte super slevy na vybavení domácnosti, zapište si do kalendářů pátek 23. listopadu. Ačkoliv některé obchody nás doslova bombardují slevami „Black Friday“ po celý rok, ten nefalšovaný svátek, který se také podle analýz nejvíce vyplatí, je opravdu jen jeden den v roce.  Průměrně člověk ušetří 55% z ceny a to je – pozor – více než před Vánoci.
5bab6115c71c3obrazek.png

Vánoční slevy a povánoční výprodeje

Možná se budete divit, ale vánoční slevy nejsou ani druhým nejvýhodnějším obdobím. Vánoční období je tím nejlepším pro prodejce, nikoliv pro vás. Podle průzkumů stále vychází výrazně výhodněji zajít si na nákup až po Novém roce, kdy už obchodníci nepoužívají slovo sleva jen proto, aby přilákali vaší pozornost, ale především proto, aby zboží skutečně zlevnili a doprodali. Nevýhodou ale samozřejmě bývá menší výběr, horší dostupnost nejžádanějšího zboží a hlavně to, že tyto věci už nestihnete dát nikomu pod stromeček. Pokud ale nejsou vaše požadavky naprosto specifické, chcete udělat radost především sobě a zajímá vás hlavně nízká cena, pak jste trefili do černého.
5bab612195fceobrazek.png

Ve zkratce tedy lze říci, že pokud chcete mít na Vánoce už vše připraveno, rozhodně se vyplatí naplánovat si ty největší nákupy na 23. listopadu, kdy je díky Black Friday výhodná cena zaručena. Ani před Vánoci a ani po nich už takové slevy a především výběr nezískáte.

Tak co dámy, těšíte se na letošní Black Friday? A co pěkného se chystáte ulovit? Podělte se s námi o své tipy v komentářích.

Reklama