Ženatí už nemasturbují
5b8d0b53322cdobrazek.png

Jakmile muž s někým začne žít, nemá důvod pokračovat v sebeuspokojování. A pokud to dělá i nadále, je buď divný, nebo o svou partnerku nestojí. Také jste toho názoru? Chyba! Muže od masturbace neodradí ani život v páru a je to tak dobře!

Pravidelná ejakulace snižuje riziko onemocnění rakovinou prostaty. Přišli na to vědci z Harvardu při své dlouhodobé (1986 – 2000) studii, které se účastnilo na 30 tisíc mužů. Těm z nich, kteří ejakulovali 21krát (a častěji) za měsíc, hrozilo až o 31 % nižší riziko onemocnění touto chorobou než kolegům onanujícím méně často! A takových výzkumů je víc. To už stojí za trochu pochopení, co říkáte?

Kromě toho pomáhá mužům častá ejakulace například při poruchách erekce, léčbě zánětů a bolestí prostaty, ale také zvyšuje jejich plodnost. Kromě toho má samozřejmě pozitivní vliv na psychickou pohodu.

Že to ten váš nedělá? Leda pokud by nepatřil mezi 81 % českých mužů, kteří v průzkumu na webu vww.ruzovyslon.cz týkajícím se masturbace přiznali, že se sami uspokojují i ve vztahu.

Nedokáží předstírat orgasmus

Že umí zahrát vyvrcholení jen ženy, zatímco u mužů je to technicky nemožné? Omyl! Jsou tací, kteří toho už nejednou využili, aby si zkrátili „utrpení“. Tak jako Aleš (42): „Někdy se to tak semele, že by člověk dal nevím co, aby už bylo po sexu. Tak jako posledně. Ta holka vypadala jako bohyně, ale v posteli byla naprosté dřevo. Jen ležela a skutek utek! A já se za nic na světe nemohl udělat. Tak jsem ji otočil na břicho, párkrát přirazil, vytáhl ho, zavzdychal a plivl jí na záda. A spokojenost byla na obou stranách.“ Jak snadné, viďte?

Mají vždycky chuť na sex

„I když mám sex rád, rozhodně pro mě není středobodem vesmíru. Nemusím ho mít každý den. Jenže partnerka tohle nechápe. Když s ní odmítnu jít do postele, hned má pocit, že je v našem vztahu něco špatně. A následuje výslech. Proto se raději vymluvím na únavu z práce a mám klid,“ přiznává pětatřicetiletý Zdeněk. A není v tom sám.

Výmluvy za účelem vyhnutí se erotice zdaleka nejsou jen doménou žen, jak se vždy tvrdilo. V nejrůznějších průzkumech se k nim přiznávají i pánové tvorstva. Do jejich repertoáru ale nepatří migréna nebo bolest hlavy, jako je tomu u něžného pohlaví. Podle poznatků pražského Sexuologického ústavu se nejčastěji vymlouvají na únavu a stres. Pětina respondentů pak raději předstírá spánek.

Jen necelá třetina dotázaných kápne božskou, tedy že zrovna nemají na milování náladu. Z toho je jasné, že chlapi rozhodně nejsou chodící sexuální mašiny, jak se někdy tvrdí, ale taky lidi z masa a kostí.

Mohou několikrát po sobě

Patříte k ženám, kterým jedno číslo za noc nestačí, ale váš partner se po sexu jen spokojeně otočí ke zdi a usne? Nezoufejte, tak to má většina mužů nad 25 let, kdy jejich sexuální výkonnost začíná klesat. Po orgasmu potřebují načerpat ztracené síly a nejsou fyzicky schopni opětovné erekce a ejakulace minimálně hodinu, často i déle. Jinak na tom jsou někteří náctiletí mladíčci. A samozřejmě existují výjimky i u starších mužů, ale takové má doma málokterá. Kde tedy takové fámy vznikly?

Potíž je v tom, že nejen muži, ale i ženy někdy bývají neblaze ovlivněny filmy pro dospělé. V nich jsou hlavní aktéři znovu a znovu připraveni k další akci a zvládnou uspokojit zástupy žen. Jenže film je všemocný a takové scény bývají značně sestříhané a šikovně zahrané. Jen si vezměte, kolik vzrušení a uspokojení dokáží zahrát některé obyčejné ženy doma v ložnici.

Když nemají erekci, nevzrušuji je

Zcela nepochybně se to někdy přihodilo i vám. Jdete spolu do postele, těšíte se na vzrušující chvilky, ale ten tam dole stávkuje. Ať děláte možné i nemožné, erekce nikde. Zatímco mužům je trapně až na půdu, ženám to začne šrotovat v hlavě: „To už ho jako nevzrušuju?“ „Dělám něco špatně?“ „Není impotentní?“ Na každou z těchto otázek si teoreticky můžete odpovědět ANO, ale ve většině případů není tak zle. Erekce může stávkovat prostě jen proto, že je muž unavený, ve stresu, nervózní nebo má nějaké starosti. Ačkoli by muž stokrát chtěl, tělo prostě stávkuje. A hodně přitom záleží na ženě, jak se k tomu postaví.

„S expartnerkou se mi párkrát stalo, že nebyl v pozoru. Buď jsem si to předtím udělal sám, nebo jsem byl vyřízený z práce. Ona z toho ale udělala děsnou aféru a neodpustila si spoustu hloupých poznámek o impotenci. No a jak to dopadlo? Napříště mi to nešlo ani za příznivých podmínek! Musel jsem totiž celou dobu myslet na to, abych zase nezklamal, což mě naprosto odbouralo. Rozešli jsme se do pár měsíců a ještě že tak. S mou současnou holkou vše funguje, jak má!“ svěřuje se Michal (34).

Problém ale může být i vážnější. Podle lékařů trpí lehčí nebo těžší formou poruchy erekce více než polovina mužů ve věku od 35 do 65 let. Většina případů je však léčitelná, stačí vyhledat odborníka a obrnit se trpělivostí a vlídností.

Čtěte také:

Reklama