Curych, nebo německy Zürich, chcete-li, je největším městem ve Švýcarsku. Jde také o město s jednou z největších kvalit života na světě, ve kterém sídlí většina švýcarských bank. My jsme zde vyfotili prdelky labutí a zajímavou kamennou fontánu!

Dnes vás pozveme na malou fotoprocházku Curychem - největším švýcarským městem. Zavítala sem při své letní dovolené kamarádka Jana, která mi dovolila, uveřejnit v magazínu její snímky. Jak tedy vypadá výlet Čecha do Curychu?

Zaparkovat se dá buď na parkovištích v centru, ale ta jsou placená a zbytečně drahá, pěšky je to kolem řeky příjemná procházka, tak jsme stáli u jezera,“ říká Jana.

Řeka se jmenuje Limmat a Jana u ní a u jezera udělala spoustu fotek...

jezero

jezero

V jezeře jsem se nakonec nekoupala, bylo studené, ale našlo se pár odvážlivců, kteří to zkusili,“ popisuje Jana.

labuťlabuť

labuťptaci

Voda je pro Curych příznačná - najdete ji prakticky na každém kroku. Celé město je protkáno fontánkami s čistou vodu, která má pověst lepší, než mnohé světové značky balených vod. Janu zaujala fontánka, která silou vody vytlačovala obrovskou mramorovou kouli s níž se dalo otáčet...

fontana

A jednu uměleckou...

fontana

Co by to bylo za výlet do Švýcarska, kdyby se člověk nepodíval do některého z vyhlášených obchodů s čokoládou? „Byla vynikající a za ty peníze stála!“ pochvaluje si Jana.

coko

coko

Tuhle bránu jsem vyfotila, protože vypadala jako vstup do podsvětí....“

brana do pekla

A skutečně to Brána do Pekla byla...

brana

Mimochodem, když už jsem u toho umění, v Curychu mají opravdu hororový vkus, co říkáte...

medvidek gumacek

umeni?

Tak raději honem k něčemu příjemnějšímu. Zajímavý úvazek na molu...

molo

Trocha humoru pro vinaře-němčináře...

vinaři

Věže patří kostelu sv. Petra, ve kterém se nachází pravděpodobně největší zvon v Evropě!

sv. Petr

A na závěr se vydáme do parku - Curych je totiž parky přímo protkaný a ucapkaní poutníci zde najdou příjemné odpočinutí...

PARK

PARK

Kam dál?

Fotoprocházky...