641d8413e1ce4obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Svatební výzdoba zažívá v posledních letech velký boom a dekorace se mění jak na běžícím pásu. V kurzu už byla minimalistická celobílá svatba, rustikální styl, světýlka, přírodní svatba do zelena, ale i luxusní třpyt a noblesa. Co je trendy letos?

Živé barvy 
V roce 2023 budou chtít budoucí novomanželé do svého svatebního dne vnést trochu barev. Neutrální barvy budou vždy na špici, ale letos bude IN doplnění o některé výrazné barvy, díky tomu na scénu nastupují barevné květiny, nábytek, ale i móda. Růžová, modrá a dokonce i prvky černé. Nebojte se experimentovat a barvy zakomponujte.

Důraz na osvětlení
Světla hrají velkou roli a v poslední době se na ně klade velký důraz. Malá světýlka, žárovičky, ale i světlo z prskavek nebo ohňostroje – hra se světly udělá obrovský dojem a přidá na útulnosti a romantice, a to zejména v pozdních hodinách, kdy denního světla ubývá. Světla už tedy nebývají pouhou praktickou záležitostí, ale jsou součástí dekorace a celkové svatební výzdoby.

Stolování
Pryč s bílými ubrusy a stejně barevnými nebo zlatými talíři. Opět budou trendovat barvy a také materiály jako sklo nebo dřevo. Ano, i dřevěné talíře se používají, většinou jde o menší mističky nebo talířky na dezert. Retro broušené skleničky taky nevynechte. Broušené sklo se vrací!

Kombinace stylů
Nemluvíme o přeplácanosti a kýči, ale o jemném a vkusném snoubení několika stylů dohromady. Elegance, trochu retra a luxus, to jsou zrovna styly, které se dokážou krásně doplňovat a vytvoří souhru dokonalosti. 

Designové prvky
Moderní doba se typicky pojí s designovými kousky, kterých je stále čím dál tím víc. Zakomponujte do své svatby i pár designových kousků, pokud máte rádi moderní styl. Pokud jste kreativní a rádi vyrábíte, nemusíme utrácet velké peníze z design. Klidně si něco vlastnoručně vyrobte.

Maximalismus
Maximalistická svatba je především o luxusních, přehnaných detailech, které z ní činí skutečně nezapomenutelný a požitkářský zážitek pro pár i jejich hosty. Pokud se vám takový styl líbí, připravte si velký obnos peněz, tohle není levná záležitost.

Terakota
Hledáte tu jednu barvu, do které byste chtěli sladit celou svatbu? Trendy je terakotová, oranžová a různé odstíny mědi. Hodí se k neutrálním barvám, ale dá se doplnit i o výrazné.


Zdroj: brides, greenweddingshoes, dwpinsider

Čtěte také: