Máte rády koncerty a chtěly byste vyrazit na nějaký zajímavý hudební festival? Chceme vás upozornit na největší čtyři festivaly, které stojí za to vidět! Určitě byste neměly vynechat Colours of Ostrava nebo Rock for People...

Rock for People
Termín: 3.–5. 7. 2014

Jednou z největších hudebních událostí je i festival Rock for People, který se koná na letišti Věkoše na okraji města Hradec Králové. Festival letos oslaví dvacáté narozeniny a za svou historii přivezl takové hvězdy jako Muse, The Prodigy, Pendulum, nebo loni Karla Gotta. Ze zahraničních hvězd se můžete letos těšit na Madness, Manu Chao La Ventura a z českých na skupinu Lucii, Tata Bojs nebo kapela Wohnout. Cena vstupenky 1790 v předprodeji, na místě 1990 korun.

Více informací o festivalu najdete ZDE.


Colours of Ostrava
Termín konání: 17.–20. 7. 2014

colours

Colours of Ostrava se odehrává každý rok na severní Moravě. Jde o multižánrový mezinárodní hudební festival každoročně pořádaný v Ostravě. Od roku 2012 se koná v úchvatném prostředí Dolních Vítkovic - bývalém areálu hutí, dolů a železáren. První ročník proběhl v roce 2002. Festival nabízí také bohatý doprovodný program - divadla, workshopy, diskuse, filmy a podobně. Letos pořadatelé přivezou takové hudební legendy jako ZAZ, Robert Plant nebo The National. Vstupenky v předprodeji seženete za 2190 korun, na místě pak za 2300 korun. Prodávají se i jednodenní vstupenky nebo zvýhodněné rodinné vstupné. Dopředu lze už pořídit parkování nebo místo ve stanovém městečku i místo pro karavan.

Více informací o festivalu najdete ZDE.


Sázavafest
Termín: 31. 7. – 2. 8. 2014

sazava

Vynechat byste neměli ani tradiční Sázavafest, letos již čtrnáctý ročník, který se bude konat ve Světlé nad Sázavou. Letos nabídne tři hudební scény, na kterých vystoupí během tří dnů desítky účinkujících z ČR i zahraničí. Za českou scénu vám můžeme doporučit Lucii Bílou, Chinaski, Monkey Business, Dan Bárta představí svůj jedinečný program s kapelou Illustratosphere. Za zahraniční hvězdy dorazí například performeři z Klischée. Vstupenky pořídíte za 850 korun.

Více informací o festivalu najdete ZDE.


Rock for Churchill
Termín: 29.–30. 8. 2014

rock

Pokud máte rádi pohodovou festivalovou atmosféru bez davů a tlačenic a rádi si dopřejete porci skvělé muziky, které se mainstreamová rádia vyhýbají, je to akce právě pro vás. Festival Rock for Churchill se koná od roku 2000 na stále stejném místě – v malebném přírodním areálu Myslivna v severočeském městečku Vroutek. Žádné letiště, žádné tovární haly, ale stromy, louka a místní potok. Letos se můžete těšit na The Subways, Dreadzone, Vypsanou fixu, Skyline, nebo J.A.R.. Vstupenky pořídíte do konce června za 690 korun, do konce července za 790 korun. Více informací o festivalu najdete ZDE.

Chystáte se letos na nějaký hudební festival? A na jaký? Svůj tip vložte prosím do diskuze pod článek. :) Krásné festivalové léto!

Reklama