Vážená redakce,

dnešním tématem jste se mi tedy trefili do noty.
Předem se omlouvám, pokud bude můj příspěvek rozhořčený, ale věřte, že to, co právě zažívám, mi dává plné právo být totálně vytočená.

Za největší bytovou katastrofu považuji řemeslníka v bytě. I když to není tak úplně přesné. Dostat totiž řemeslníka do bytu je mnohdy naprosto nadlidský výkon.

Ale abych začala po pořádku:
Právě rekonstruujeme kuchyň. Spolupráce s kuchyňským studiem probíhala zdárně jen do té doby, než jsme zaplatili 90 % ceny.
Pak nás přestali uhánět, přestali s námi komunikovat, přestali se o nás zajímat.
My jsme se museli neustále vyptávat, kdy už se začne, kdy si máme pozvat instalatéra a elektrikáře na přípravu instalací, kdy máme vybourat starou kuchyni apod. Nakonec jsme se s velkým úsilím dopídili odpovědi, minulé úterý jsme kuchyň zlikvidovali, náš kuchyňský kout byl totálně rozvrtán a...
A od té doby nic.
Novou kuchyňskou linku přivezli až toto pondělí, ale jelikož vypadala úplně jinak, než jak byla navržena, tak si ji na náš nátlak zase odvezli. Slovo „nátlak“ chci zdůraznit, protože jsme je opravdu museli přemlouvat. Prý je to takhle taky hezké, dokonce hezčí! (přísahám, že fakt ne...).

Takže žijeme na příšerném skladišti, plném prachu, který usilovně utírám, ale který se při každém průchodu řemeslníků naším bytem znovu záhadně objevuje. Oni totiž tu vrtnou, tam bouchnou a pak se  dva dny zase neukážou.

Nevím, zda máte také takovou smutnou zkušenost s českými řemeslníky, ale my jsme zatím neměli štěstí. Objednaný zedník nám nepřijel, a jelikož měl vypnutý mobil, museli jsme volat k němu domů, kde nám dětský hlásek oznámil: „Táta jel na hory.“ (ano, naše vina, že jsme ho potřebovali zrovna v pátek – a na horách je teď tak krásně).
Na malíře bytu jsme čekali dva dny. Chlápek, který u nás zapojoval anténu, ji zapojil úplně špatně, takže nám nešlo vůbec nic (dostat ho k nám znovu, aby opravil, co napáchal, trvalo týden).
A další nešvar těchto podnikatelů je, že se platí zásadně na ruku, bez účtenky, bez jakéhokoli potvrzení – prostě melouchy jen kvetou.

Takže jestli mluvíme o bytových katastrofách – pro mě osobně je tou nejhorší český řemeslník. (Ale věřím, že ne všichni jsou takoví – jen ti, na které narazíme my).


P.S.: Ale v zaměstnání mě teď chválí – jsem tu stále přesčas a domů se mi vážně ani nechce... :-)

 

Amélie


Milá Amélie,
vůbec se nedivím vaší rozhořčenosti.
Nejhorší na tom je ta šílená bezmoc, kdy odvedou fušerskou práci a zmizí v propadlišti dějin.
Reklama