Čtenářka Kamila si potřebovala ulevit. Podle ní je největší bolestí porod. Co si o tom myslíte vy? Díky Kamilo za Váš příspěvek.

Nevím jak vy, ale já si myslím, že nejvíc bolí porod. Rodila jsem dvakrát,  bez epidurálu, takže jsem si to užila se vším všudy.

První porod trval 14 hodin, druhý sice 4, ale zase to bylo díky medikamentům pro urychlení porodu velmi intenzivní. Byly to stavy, kdy jsem si myslela, že budu „lézt po zdi“. Sice mi nezbývalo nic jiného, než to vydržet – co jiného se taky dá v týhle situaci dělat, že.

Nicméně když to porovnám s ostatními bolestmi, porod vede. Ano, pak jsem na bolesti zapomněla, těšila jsem se z krásných synů a řekla jsem si : Stálo to za to! Jenže, jak jsem se pak vzpamatovala z euforických stavů mateřství, naskočila mi nepříjemná vzpomínka, jak to bolelo a bylo to všechno takové zvířecí.

Je jasné, jinak to nejde – chcěš dítě, tak to s tím souvisí. Mám kolem sebe známé, které raději půjdou rodit císařem, než by si porodní bolesti užily naplno – tolik se porodu bojí. 

Neděsím zbytečně kamarádky, které otěhotněly a právem přemýšlejí o porodu – jaký bude, bude to bolet, co když se stane to a to…  

Když se se mnou o tom baví, tak říkám ..“jo bolí to, ale dá se to vydržet..pak už na to nemyslíš, jakmile vyleze miminko, je všechna bolest pryč..“.

Dnešní téma mi ale dodalo touhu si ulevit. Bolí to jako prase!!!!

Kamila
Text nebyl redakčně upraven


Dnešní téma dne je:

Jak jsem se vypořádala s bolestí?

  • Kdy jste cítila největší bolest?
  • Kdy jste poznala největší bolest?
  • Jak jste se s bolestí vypořádala?
  • Co vám na ní zabírá?
  • Co bolí nejvíce?
  • Pomohla jste někomu od bolesti?
  • Dělá vám bolest dobře?

Vaše příspěvky posílejte na redakční mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás, která přispěje k tématu dne a pobaví, donutí mne k zamyšlení, rozpláče, prostě zaujme moji pozornost odměním sedacím balónem, který zbaví vaše záda bolesti. Jeho cena je 500 Kč.

mic

Reklama