Co člověk, to originál. Přesto existují určité obecné rysy, týkající se nejrůznějších oblastí života, shodné pro jednotlivá znamení zvěrokruhu. Dnes se zaměříme na věrnost ve vztazích a případných sklonech k nevěře.
60421b9c6bdf7obrazek.png
Foto: Shutterstock

TOP 3 nejvěrnější znamení zvěrokruhu

BÝK (21. 4. - 21. 5.)

Zrozenci v Býku patří k rozvážným a vytrvalým jedincům, kteří se jen tak nevzdávají. Vládne jim Venuše, jsou tedy eroticky založení, smyslní a pro druhé pohlaví atraktivní. Obvykle této přednosti ale nezneužívají. Naopak. Často jde o citlivé a laskavé jedince milující dobré jídlo a určitý komfort. Přesto častokrát překvapí jistou urputností zvládnout situaci, a i když ostatní cestou odpadnou, Býk vydrží. To platí také u partnerských vztahů. Býci díky své tvrdohlavosti a jisté pohodlnosti nehledají partnera úplně snadno. A tak, když se nějaký objeví, snaží se do vztahu investovat maximum. Neleknou se překážek a neutíkají od problémů. Naopak, snaží se je řešit konstruktivně a vyříkat si je včas. Pro záchranu vztahu udělají maximum a s nevěrou se u nich setkáte jen málokdy.

PANNA (23. 8. - 22. 9.)

Metodické Panny potřebují mít život jasně uspořádaný. Vládne jim Merkur, který jim propůjčuje inteligenci, komunikativnost, praktičnost a organizační talent. Panny usilují o dokonalost, což jim často bývá na obtíž. Pokud jde o mezilidské vztahy, jen tak někomu neuvěří a často trvá velmi dlouho, než si k druhému najdou cestu. Pokud se však už někomu otevřou, najde u nich dotyčná osoba laskavou a moudrou oporu. Panny si sice občas rády zaflirtují, snad proto, aby si posílily sebevědomí, nicméně u neškodného flirtu většinou i zůstane. V partnerství bývají náročné, nicméně věrné a spolehlivé.

KOZOROH (22. 12. - 20. 1.)

Lidé narození ve znamení Kozoroha mívají silně vyvinutý smysl pro povinnost. Jsou zodpovědní a až neskutečně trpěliví. Nebojí se práce ani překážek. Potřebují jistoty a za jistoty bojují. Díky Saturnu, jejich planetě, jsou opatrní a dlouho trvá, než uvěří, ať už jde o cokoli. Kozorohové rozhodně neplatí za lehkovážné, přelétavé jedince, partnerské vztahy berou opravdu vážně a rodina je jim nade vše. Občas mívají sklon ke splínům až depresím, pramenících z určité vnitřní disharmonie. Jamile o sobě začnou pochybovat, propadají se hlouběji a vzdávají se všech svých výjimečných schopností. Právě v těch okamžicích potřebují vedle sebe cítit milujícího partnera, který je dokáže vrátit zpátky.

TOP 3 nejzáletnější znamení zvěrokruhu 

BLÍŽENCI (22. 5. - 21. 6.)

Blíženci jsou lidé neustále prahnoucí po vědění a informacích. Vládne jim Merkur, který jim mimo jiné poskytuje mužské i ženské vlastnosti. Jejich přizpůsobivost a schopnost komunikovat a bavit se téměř s každým je pověstná. Jsou přátelské povahy se zájmem o druhé. Občas je ale zájmu příliš, především jde-li o opačné pohlaví. Blíženci dokážou být velice rafinovaní a své zálety plánují do nejmenšího detailu. Mívají téměř neprůstřelné alibi a případná nevěra se jim jen těžko dokazuje. Pro Blížence obecně platí, že pro ně bývá složité soustředit se výhradně na jednoho člověka. Život s nimi bývá zábavný, ale pokud jde o věrnost, není jejich silnou stránkou.

ŠTÍR (24. 10. - 22. 11.)

Štíři jednoznačně patří k nejvášnivějším znamením. Ať dělají cokoli, je to vždy s maximálním nasazením. Jde o jedince se sklonem k extrémům, polovičatost jim nic neříká. Protože jde o vodní znamení, rádi zkoumají život na hlubší citové úrovni. Jsou experty na vnímání podvědomých signálů; není divu – vládne jim planeta Pluto, král podsvětí. Díky své zvídavosti se v relativně krátkém čase dozví o ostatních téměř vše, o sobě však raději pomlčí. Málokomu se otevřou. Přesto patří k velmi kontaktním znamením a také fyzično pro ně hraje velkou roli. Fyzický prožitek ovšem neoddělují od prožitku duševního. K jejich slabším stránkám patří častější nevěra, protože občas mívají tendenci ulétat. Jsou ovšem tak nastavení a někdy si prostě nedokážou pomoct.

STŘELEC (23. 11. - 21. 12.)

Střelci jsou svobodomyslní lidé s přátelskými a nezávistivými způsoby. Patří k velkým idealistům a touží neustále si rozšiřovat obzory. Mívají vzletné uvažování a jakákoli omezení je neskutečně sráží k zemi. V mnoha ohledech platí za lehkovážné jedince, může za to však jejich nezávislá duše a touha létat. Neustále hledají inspiraci a nezištně povzbuzují ostatní. Svým jednáním však často dosáhnou zcela opačného efektu, protože občas rychleji mluví, než přemýšlejí. Bývají upřímní a otevření, což ne každý unese. Mají srdce na dlani, někdy až moc. Jejich slabší stránkou je neschopnost odolat pokušení a svodům, proto nezřídka ulítnou do cizí postele.
 
 

Reklama