Foto: Profimedia

Odpovědět na otázku, proč je Pamela Reif tak slavná, není snadné. Existuje spousta dalších vlogerek, které se snaží udržovat stejnou kvalitu videí i choreografie, ale i tak nejsou schopné dosáhnout stejných výsledků. Ženy i muži z celého světa chtějí sledovat dokonalou panenku Barbie, Pamelu. Kromě vzhledu ale fanoušky opětovně láká i generické prostředí renesančního zámku, ve kterém Pam předcvičuje. Obdivovat můžeme ale především její stoický klid. Zatímco ona u náročných cviků jemně upozorní na bolest, my už máme za sebou pěknou řádku sprostých nadávek.

Pamela Reif, je jednou z nejznámějších německých influencerek. Na sociálních sítích ji sledují desítky miliónů uživatelů, a tak by se dalo říct, že ze svých profilů propagujících zdravý životní styl a fitness udělala impérium. 24letá hvězda se stala slavnou poměrně brzy. „Byla jsem v ještě teenager, chodila jsem na střední. Na Instagram jsem začala dávat fotky svého jídla, doplňků, selfie z tělocvičny. Tehdy ještě bez nějakého plánu nebo strategie,“ říká Pamela v rozhovoru pro Forbes, který ji předloni zařadil do třiceti nejvlivnějších lidí pod třicet. Nyní má na Instagramu 7,3 miliónů sledujících a 6,14 miliónů odběratelů na YouTube.

Kromě toho má online fitness program Pamstrong včetně vlastní fitness aplikace, jež si vedou také velmi dobře. V říjnu 2018 se stala tváří obálky časopisu Forbes a při té příležitosti prozradila, že jejích Acai Bowls (brazilská specialita: ovocná miska s granolou), které dostala na trh ve spolupráci se švýcarským startupem The Rainforest Compeny, se prodalo do té doby neuvěřitelných 750 tisíc kusů. Z toho všeho vyplývá, že dýchá na krk slavnější kolegyni Kylie Jenner, která se stala v loňském roce se svou značkou kosmetiky nejmladší miliardářkou.

„Je v pořádku být hrdý na malé úspěchy. Nemusíte být milionářem, mít sixpack nebo kulatý zadek, abyste se konečně cítili dobře. Stačí se dívat k cíli a uvědomit si, že to, co vás dělá šťastným, je užívat si cestu.“

Pamela byla vždy sportovně nadaná, kromě běhání i třeba závodně tancovala. Když přišla do puberty, ztratila o většinu aktivit zájem. Po nějakém čase se rozhodla zajít poprvé s kamarádkou do posilovny. Protože ale vůbec nevěděla, jak cvičit, místo vytoužených svalů jen ubírala na váze. Nakonec byla až extrémně hubená, vážila 45 kilo. Necítila se vůbec dobře, ale s posilovnou to nechtěla vzdát. Proto se ve fintess začala vzdělávat a kardio vyměnila za vzpírání. V kombinaci se zdravou stravou bohatou na živiny se Pamelina postava dramaticky změnila. Z kostry potažené kůží se stala pevná ženská silueta. Díky tomu se Pamela rozhodla předávat své know how dál.

Když se měla Pamela vyjádřit o tom, co si myslí o sociálních sítích, neplýtvala negativitou. „Já sama mám dost stabilní osobnost, sama jsem byla frustrovaná z toho, že někdo řeší můj vzhled. Nikdy také nevíte, kdy tohle skončí. Musíte žít s tím, že vás lidé sledují, a máte jen určité časové období, kdy jste v kurzu,“ ale vzápětí sebevědomě dodává „Mám skvělé fanoušky. Pokud mě nemáte rádi, nesledujte mě. Je to tak jednoduché.“

Reklama