Smutné vyprávění zaslala k dnešnímu tématu čtenářka s nickem Jukl. Žádost o ruku ale nebyla tím tragickým okamžikem...

Následující příběh je prostý a ve své prostotě hrozně silný. Milá Jukl, je to již dlouho, ale cítím z toho textu strašnou a pochopitelnou bolest. Jste opravdu statečná!


Krásný den všem,
se svým budoucím mužem jsem se seznámila na zábavě u nás ve vsi. Zábava probíhala na sále a pro pití jsme si chodili přes chodbu do hospody. My jsme se poprvé uviděli v hospodě u pípy. On čekal na pivo, já na limonádu, pak řekl: „Zatancujeme si spolu, na sále si tě najdu“. Tak to začalo, byl téměř o šest let starší, chodil do práce a já byla ve třetím ročníku střední školy. Začali jsme spolu chodit, drželi jsme to v tajnosti před mými rodiči, ale na vsi se všechno hned roznese... Naštěstí mamka to vzala rozumně, s přesvědčením, že zákazy by k ničemu nevedly. Po třech letech chození jsem zjistila, že jsem v jiném stavu. Byl rád, miminko si přál. Teď ještě požádat moje rodiče o ruku a je to. Jenže já studovala druhým rokem vysokou školu... Musel si dodat hodně odvahy, koupil kytici pro moji mamku a dostavil se dle naší domluvy. K nám běžně chodil, tak to nebylo žádné překvapení. Rodiče jsem dopředu neinformovala, ono přeci ve dvou je větší síla. Nakonec to dobře dopadlo, rodiče to ustáli, školu jsem přerušila a chystala se svatba. Bohužel osud nám nepřál, manžel tragicky zahynul dva a čtvrt roku po naší svatbě. Vychovala jsem naše dva syny, dnes už jsou dospělí a já často myslím na to, jaké by to bylo, kdyby tu manžel byl s námi...

S pozdravem a přáním hezkého dne,
Jukl

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 14.3.2013: Jak vás požádal o ruku?

knihaSvé příběhy k tématu mi zasílejte na redakční e-mailovou adresu (viz níže). Rozepiště se! Zavzpomínejte! Zajímá mě, jak moc byl ten váš chlap romantický, vtipný, pragmatický... a nebo zda se mu to moc nepovedlo, ale přesto jste ho vzala na milost. Zajímalo by mě i, zda jste nějakou žádost o ruku odmítla?

Jsem moc zvědavý. A nezapomeňte (vy nesezdané) doporučit čtení příspěvků svým partnerům, třeba je to k něčemu inspiruje.

Příspěvky posílejte nejpozději 14.3.2013 do 15.00 hodin. Jednu z přispěvatelek odměním vášní nabytou knihou Mystický sex od A do Z (nakladatelství Metafora).

Reklama