P5184238.jpg

A přesně takový je nový ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304). Místo opravdu nezabere, protože je tlustý jen 10,9 mm. Jde o zatím nejtenčí notebook na světě. A dámy jej v klidu unesou ve větší kabelce. Jeho váha 1 kilo je na přenášení naprosto ideální. A ještě k tomu je tenhle fešák pořádně stylový.

Víko s geometrickým designem v šedé barvě vypadá designově velice hezky a mezi ostatními notebooky se bude rozhodně vyjímat. Navíc je vyroben z recyklovaných materiálů a na výrobu byl využit také ekologický plazmokeramický hliník.

FotoJetsfd.jpg

Zenbook S 13 OLED využívá efektivní moderní procesor Intel® Core™ 13. generace a 13,3palcový 2,8K OLED HDR NanoEdge displej s poměrem stran 16:104 přináší brilantní obraz. Notebook dále disponuje 16 GB operační paměti typu LPDDR5 a 1TB úložištěm (PCIe 4.0 x4). Je tedy malý, ale šikovný.

Z obou stran je vybaven pěti konektory – nechybí 2x Thunderbolt™ 4, USB-A 3.2 Gen 2, HDMI 2.1 ani audio konektor.

FotoJett.jpg

I když je Zenbook S 13 OLED malý, nabízí velkou 63Wh baterii a slibuje více než 14 hodin provozu na plné nabití. Jdete tedy na schůzku, kam potřebujete notebook, jedete v autobuse či vlaku, ale nefunguje zásuvka, nebo chcete jí zkrátka na pár hodin pracovat do kavárny? S tímhle notebookem s sebou nemusíte neustále tahat kabel, takže máte rázem o zavazadlo méně. Při rychlém nabíjení lze mimochodem nabít baterii za půl hodiny na 50 %, což jsme hodně ocenili.

Obrazovka s poměrem stran 16:10 a velmi tenkými rámečky má hezké koukatelné živé barvy a velmi slušný maximální jas 550 nitů. Práce ve venkovním prostředí je tedy o hodně snazší. Sednout si s notebookem za hezkého slunečného dne na terasu a pracovat na čerstvém vzduchu nikdy nebylo snazší.

FotoJetxd.jpg

Velice nás potěšila Full HD webkamera, která také umožňuje biometrické rozpoznávání obličeje. Pokud tedy často míváte pracovní videohovory nebo jen často konverzujete přes video s rodinou, určitě ji také oceníte.

Co se týče zvuku, i ten je u tohoto notebooku skvělý. Dobrá hlasitost, hezky znějící basy. Kvalitní je i mikrofon, který opět ocení zejména ti, kteří notebook používají hodně ke komunikaci. Co nás hodně překvapilo, je velikost touchpadu. Na takhle malý notebook disponuje opravdu hodně velkým touchpadem. Ten je navíc vybaven speciální povrchovou úpravou, která eliminuje otisky prstů.

FotofJet.jpg

Klávesnice má tři úrovně podsvícení a standardní velikosti kláves, takže se na ní velmi dobře píše, což my v redakci rozhodně oceníme. Články se na tomto notebooku píší jedna báseň. Díky vystouplým klávesám se navíc eliminují překlepy. Klávesnice se při vyklopení obrazovky navíc na ještě na zadní straně nadzvedne, čímž se na ní ještě pohodlněji pracuje. Obrazovka tak slouží tedy i jako malý stojánek. Klávesnice je klasická, nechybí tlačítka pro usnadnění tvorby výstřižků nebo vypnutí videokamery, jak jsme už u Asusu zvyklí.

Podtrženo sečteno, tento notebook nás velice nadchl. Jde o skvělého a výkonného pomocníka, s kterým uděláte parádu, který vás rozhodně nezradí a kterého si můžete vzít jako parťáka téměř kamkoliv a aniž by to odnesla vaše záda nebo ramena.

A bonus na závěr, součástí balení je i skvělý obal na notebook, který mu zajistí ochranu.

Více informací o notebooku ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304) najdete ZDE.