62820e3d0167fcl.jpg
Foto: Shutterstock

Výzkum uskutečnila společnost True Medical letos v březnu na vzorku 1099 respondentů, přičemž 55 % z nich byly ženy a 45 % muži. Lidé zapojení do studie odpovídali na otázky ohledně jejich celkové spokojenosti s kvalitou sexuálního života v souvislosti s každodenními návyky a kariérou.

Podle výsledků 69 % žen, které jsou se svým sexuálním životem velmi spokojené, také několikrát týdně cvičí. Podobně tomu bylo i u mužů. Konkrétní číslo bylo v jejich případě 68,5 %.

Dále se ukázalo, že nespokojenost se svým sexuálním životem vykazuje pouze méně než 10 % jedinců, kteří pravidelně sportují.

Podle True Medical existuje několik možných vysvětlení, proč pravidelná fyzická aktivita může souviset s větší spokojeností v posteli. Pravidelný sport například přispívá ke zlepšení síly, vytrvalosti i flexibility, což jsou dovednosti, které se při sexu opravdu hodí. Sport také mnohdy vyvolává větší spokojenost s vlastním tělem, dodává sebevědomí. Tím může i eliminovat stud některých lidí v ložnici. Sport může vést také k lepší schopnosti se vzrušit, odbourává stres, což může vyvolávat častější chuť na sex. U žen dochází například k posílení pánevního dna a tedy i k intenzivnějšímu prožitku apod.

Zdroje: Healthline, True Medical

Reklama