Revizoři jsou moje noční můra. Už v pubertě jsem jezdila na černo, abych ušetřila kapesné na "důležitější" věci. Bez lístku jsem se odvážila vstoupit jen do tramvaje, protože tam byl lepší přehled o tom, zda zrovna revizoři řádí či neřádí. To bylo mé šťastné období - revizor mě mě snad nikdy nechytl.

Pak nastalo období, kdy jsem si začala sama vydělávat a používat i metro. Už mi to nějak nepřišlo a bez lístků a téměř bez černého svědomí jsem jezdila dál. Jenže jednou přišel zlom a najednou jakoby se revizoři rozmnožili - byli všude a těžko jsem unikala. Mám ještě jednu nevhodnou vlastnost pro jízdu na černo - jakmile vidím revizora, tvářím se a chovám opravdu tak, že už ze sta metrů je na mě poznat, že ten lístek prostě nemám. Takhle se ale tvářím i když jízdenku mám, a tak kontrole málokdy uniknu. A to byla moje zkáza. Po nějaké době jsem si tedy řekla, že to není zas tak hrozná investice a začala si kupovat jízdenky. Celý kupon se mi totiž nevyplatil. Bylo to období pohody a klidu, kdy jsem při cestě z práce mohla ubírat své myšlenky také jinam než na to, jestli tam revizoři jsou či ne, a když ano, tak jakou cestičkou rychle utéct z jejich dohledu.

Už dva roky bydlím na Kladně, a to vyžaduje na cestování větší výdaje, než tomu bylo dosud. Proto rozhodnutí, jestli budu tento měsíc jezdit na černo, nebo si koupím 30ti denní kupon, záleží na tom, kolik peněz mi zbývá na účtě. Jsou měsíce, kdy na kupon zkrátka opravdu nemám a nic jiného než jízda na černo mi nezbyde, protože do práce se jinak prostě nedostanu. Ale snažím se kupovat si kupon pro můj vlastní klid. Ještě jsem teď těhotná a nechci se zbytečně stresovat tím, že mě chytnou nějací revizoři.

Ovšem je na tom něco zvlášního. Vždycky, když jedu na černo, revizoři jakoby to věděli a jsou snad všude a vždycky mě alespoň jednou chytnou. Ale když jsem tak poctivá a koupím si kupon a normálně těm revizorům lezu do pr...., aby mě mohli zkontrolovat, když mám zaplaceno, tak si mě ani nevšimnou. To je prostě zákon schválnosti.

A tak přežívám a každý měsíc doufám, že mi peníze vystačí, abych si mohla koupit kupon na MHD a přispět tím třeba k nějakým opravám a údžbě naší městské dopravy.


Medy


Milá Mendy,

plne Vás chápem, škoda len, že s tým nemajú pochopenie revízory. Veď sú životne doležitejšie veci ako lístky na dopravu!

Pevne verím, že sa Vaša situácia zmení...


Krásny deň!!!

Reklama