• Pro krásnější pleť

Jablka jsou plná nejen vitamínů, ale i antioxidantů. Proto se skvělý hodí v boji proti stárnutí i vysušené pokožce se sklony k akné. Jablko nastrouhejte na jemno a aplikujte na vyčištěnou pleť. Nechte působit 15 minut a opláchněte. Ihned uvidíte, jak je pokožka projasněná a pevná.

  • Na bolest hlavy

Proti migrénám a bolestem hlavy jsou jablka, hlavně ty zelená a kyselá, ideálním pomocníkem. Jakmile ucítíte náznak bolesti, ihned se zakousněte do chutného ovoce. Pokud tento stav neustoupí, dopřejte si další jablko.

5bb36b3d38f18obrazek.jpgFoto: Shutterstock.com

  • K chutné přípravě drůbeže

Chcete se „vyšvihnout“ jako kuchařka a máte v plánu upéct kachnu, či kuře. Pak vám po ruce nesmí chybět jablka. Právě u světlého masa je vysoká pravděpodobnost, že se přípravou vysuší, tomu však předejdete tím, když do útrob vložíte jablko.

  • Jako chutný nápoj, který zahřeje

Chcete vyhodit slupky, které vám po oloupání jablka zbyly? Pak to nedělejte. Místo toho je usušte a uschovejte v dóze pro chladné večery. Až nastanou, nasypejte slupky do hrnku, přidejte hřebíček a zalijte horkou vodou. Poté přidejte plátky citrónu a užívejte si domácí pohody.

Proč byste měla jíst jablka?

* Pomáhají proti stresu
* Posilují imunitu
* Zlepšují krevní oběh
* Pozitivně ovlivňují krevní oběh a činnost srdce
* Jsou skvělým pomocníkem při trávení
* Zbavují tělo škodlivin
* Snižují cholesterol