Mám ráda české večerníčky. Vyrostla jsem na nich.

Vždy jsem si nadšeně sedla k televizní obrazovce a pozorovala kluka v papírové čepici.

Mach a Šebestová. Bob a bobek. Krkonošské pohádky. Krteček. Milovala jsem jejich příběhy. Když odmyslím Krkonošské pohádky, nejraději jsem měla právě animované pohádky.


Problém v nepřekonatelné klasice?
 

O současných večerníkových příbězích nemám velký přehled. Ale kdykoli jsem některý z nich shlédla, příliš mě nezaujal. A nevím, jestli je to mým již odrostlým věkem, nebo nepřekonatelnou klasikou, které je těžké se vyrovnat.   

Ale dětem se líbí, a tak se vyrábí stále dál…


Večerníček je nejžádanějším programem ČT při prodeji, kromě všech evropských zemí se dostal i do vzdálených zemí jako je Austrálie, Malajsie, Spojené arabské emiráty, Turecko, Japonsko, Čína, Korea, Indonésie, Keňa, Zimbabwe, Island a další.

Česká televize chystá několik nových seriálů, například Honzík a Samuel, Mach a Šebestová na cestách, Čtyři uši na mezi, Matylda, Do pohádky, Hajadla, Kajetán a modrá liška, Bob a Bobek na cestách, Mat a Pat se vracejí či Krysáci.

Centrum tvorby pro děti a mládež České televize právě začalo připravovat nový třináctidílný animovaný seriál Čaroděj z nafukovacího stromu.


Čaroděj Honzula s hlasem Josefa Dvořáka

Autorem neuvěřitelných a originálních příběhů z Halounského lesa, kde na Klouzkové pasece žije dobrosrdečný čaroděj Honzula pomáhající zvířátkům, je zkušený autor Miloš Kratochvíl.Projekt vzniká ploškovou technologií animace za použití několika rovin snímání výsledného obrazu (tzv.plánů). Tým zkušených animátorů vede režisér Jiří P. Miška, kterého diváci znají hlavně z úspěšného seriálu O skřítku Racochejlovi.

Výtvarníkem seriálu je karikaturista a grafik Luděk Bárta. Hlas všem pohádkovým hrdinům propůjčuje nezaměnitelným způsobem Josef Dvořák. Autorem hudby je (E) skladatel a textař Vladimír Merta.


Každé dítě má své oblíbené pohádkové příběhy, které mu zůstanou v paměti až do dospělosti.

Zajímalo by mě, které jsou ty vaše? A co vaše děti? Líbí se jim novodobé večerníčky nebo mají raději třeba Křemílka a Vochomůrku?

Reklama