Už od devatenáctého století se světem šíří učení, že člověk se vyvinul z opice. Podpořila ho i řada archeologických nálezů. V nedávných letech se však prokázalo, že se někteří vědci mýlili, pokud přímo úmyslně nelhali. Celá koncepce dlouhého vývoje člověka od počátku paleolitu – cca před dvěma miliony let – utrpěla značné trhliny. A pochybovat o onom „opičím“ původu se začalo i na odborné půdě.

Špatná datace
Celou „archeologickou blamáž“, jak události někteří odborníci říkají, odstartovalo přeměření starších nálezů, datovaných radiokarbonovou metodou. Ukázalo se, že některé z nich nejsou vůbec tak staré, jak se předpokládalo. Například neandrtálec z Hahnöfersandu, kterému mělo být zhruba 36 tisíc let, je starý jen 7500 let. Paderbornský westfálec, který měl žít před 27 tisíci lety, zemřel dokonce až kolem roku 1750 po Kr. A pozůstatky dámy z Kelsterbachu, údajně staré 32 tisíc let, dokonce záhadně zmizely.

Podvod nebo omyl?
Vědci se začali navzájem obviňovat z podvodů. O frankfurtském antropologovi Reineru Protschovi von Zieten prohlásili jeho kolegové, že si datace nálezů prostě vymýšlel, aby podpořily jeho teorie. Kontroverzní německý podnikatel a spisovatel Hans Joachim Zillmer, jehož komerčně úspěšnou zábavou je zpochybňovat veškeré vědecké teorie, a jehož teze se k velkému zděšení renomovaných vědců čas od času potvrzují, si na skandálu okamžitě přihřál polívčičku. Prohlásil, že nové objevy jen potvrzují jeho teorii, že lidstvo je mnohem „mladší“, než si odborníci myslí.

Evoluce neproběhla!
Zillmer tvrdí, že žádná evoluce člověka z opice neproběhla, protože na to prostě nebyl čas. V jeho pojetí je totiž to, co označujeme za starší dobu kamennou, ve skutečnosti krátký úsek cca před 5000 lety, který následoval po celosvětové katastrofické povodni, při níž byla většina tvorů vyhubena.  Neexistovala také žádná doba ledová, ale pouze mnohem kratší „doba sněhová“, při níž však vyhynulo až 80 % živočichů.

I když se většina vědců staví k Zillmerovým teoriím skepticky, s myšlenkou, že člověk je samostatný druh, který má s opicí maximálně velmi vzdáleného společného předka, už řada z nich souhlasí.

Zdroj: www.zillmer.com

Co myslíte, vyvinuli jsme se z opice? Nebo máme nějakého hodně vzdáleného společného předka? A jak „hodně“ vzdáleného? Nebo je člověk naprosto samostatná vývojová větev, která se od zvířat oddělila už při vzniku savců? Nebo nás stvořil Bůh takové, jací jsme? A jsou neandrtálci naši předci, nebo samostatná vývojová větev?

Reklama