Milá redakce,
toto vaše téma mě velmi oslovilo, neboť v lese trávíme s rodinou hodně volného času.

(soutěž - Hřib kovář)

Po rodičích jsme zdědili menší chatu v oblasti Českého ráje, kam pravidelně víkend co víkend vyrážíme. Chatička je postavená na konci vesnice přímo u lesa, takže jsme tam pravidelnými návštěvníky.
Co se lesních plodů a hub týče, máme za ty roky svoje místečka a nikdy neodcházíme s prázdnou. Lesík to je poměrně malý, a tak tam známe každý kout a dalo by se říct i každý stromek.
Ovšem před pár lety jsme z lesa "přitáhli" opravdu slušný úlovek. V příkopě mezi kopřivami leželo pěkné pánské kolo, v té době značkové. Opravdu nejsme žádní lapkové, aby si někdo nemyslel. Kolo tam bylo opravdu odhozené a leželo tam očividně několik dní, dle zrezlých šroubků. Dokonce jsme dali inzerát do místních novin, ale žádný majitel se neohlásil. No tak jsme si asi pět let pojezdili, než si manžel našetřil na nové a toto jsme pak věnovali synovcovi.

No a aby toho nebylo málo, tak letos zjara jsme téměř na tom samém místě našli také zajímavý úlovek. Jednalo se o batoh a cestovní tašku - oboje plné sportovního značkového oblečení. Bylo právě po děšti, takže věci byly nasáklé vodou,ale jinak netknuté, složené v komínkách a navoněné aviváží. Dlouho jsme kolem s mužem přešlapovali, neměli jsme z toho dobrý pocit. Přece jenom jsme měli obavy, aby někde v roští "neležel" majitel. Důkladně jsme prozkoumali terén,ale krom věcí nikde nikdo. No tak jsme si inkriminovaná zavazadla vzali domů. Opět jsme náš nález nahlásili na místním úřadě a NIC.

Takže po dvou měsících jsem šatstvo rozdělila v rodině.

Jak jsme se později dozvěděli, v té oblasti proběhlo několik krádeží (hlavně z vozidel) a většinou toto ani majitelé nenahlásili. Tak jsme dospěli k závěru, že zlodějíček asi u zavazadel prohledal kapsy, pobral peníze a cennosti a s oblečením se mu už nechtělo tahat.

Abych pravdu řekla, tak od té doby se inkriminovanému místu vyhýbáme, neb se docela bojíme, co bychom tam mohli najít do třetice.

Vaše věrná čtenářka Jarka


Děkujeme za zajímavý příspěvek...

Vaše obavy docela chápu, kdo ví, co by si tam zloděj příště odložil :)

Já jsem jednou spolu s kamarády z psího "cvičáku" vyrazila trénovat revíry - to se vám někdo schová v lese a vy pošlete psa, aby ho našel a vyštěkal - no a známý vyslal svého Lestra, pěkné stavěného velkého knírače. Po chvíli se zepředu ozvalo vzorové "Haf! Haf!", tak se s pochvalou na rtech rozběhl za štěkotem a koho nenašel... Tři zády ke stromům přitisknuté chlápky, svírající podezřele vypadající objemné tašky. A protože máme "v týmu" dva policisty, došlo k legitimaci a ke kontrole oněch kabel, neb nedaleko kdosi vykrádal chatky. Jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že jsme skutečně narazili na pachatele. Lestr dostal věnec buřtů a páníček pochvalu :)

Máte také nějaké zajímavé zážitky z lesa? Neváhejte a pište!

redakce@zena-in.cz

Reklama