Některé ženy s plánováním potomka dlouho vyčkávají. Jiné, jakmile si najdou partnera, by nejraději ihned rodily. Jana je ten druhý případ. Sice ve dvou předchozích vztazích po dítěti neprahla, nyní ale obrátila. Že je s novým partnerem necelé dva měsíce, ji netrápí. Okolí s jejich snahou o miminko nesouhlasí a nazývají je blázny.

sd
Foto: Shutterstock.com

Jana nikdy zvlášť netoužila po dítěti, ale nyní se po dlouhé době zamilovala. S přítelem tvoří pár necelé dva měsíce. Nejen, že spolu tráví veškerý volný čas a už spolu i bydlí, teď se začali snažit o miminko. „Nedá se říct, že bych byla přesvědčená, že on je ten pravý. Na tenhle nesmysl nevěřím, ale je mi s ním fajn,“ vysvětluje Jana a pokračuje. „Jelikož už nejsme nejmladší, padla samozřejmě i otázka na děti. On je hrozně chce. Uvědomila jsem si, že i já bych už chtěla miminko. Proč tedy čekat. Nikdy přeci nevíme, jestli dotyčný partner je ten, se kterým budeme do konce života. Domluvili jsme se a skončili s chráněným sexem a uvidíme, jak to dopadne.“ Jana se s touto novinkou pochlubila i svému okolí. To překvapivě striktně nesouhlasí.

„Reakce byly vesměs stejné. Nejdřív smích, protože si mysleli, že je to sranda, a pak kázání. Jsme prý blázni a magoři. Docela mě to mrzí. Hlavně jsem kvůli názorům našich nejbližších začala více přemýšlet, jestli bychom opravdu neměli počkat. Přítel má jasno, prý se nesmíme nechat ovlivnit, ale já najednou nevím. Na jednu stranu bychom to o rok mohli posunout, ale existuje vůbec nějaké správné načasování, kdy by se ve vztahu mělo začít pracovat na dítěti?“ ptá se Jana na závěr.

Důležitý je partnerský vztah, ne vášnivá láska, ta je pouze dočasná a po čase vyhasne.
Neznámý autor

Zdroj: www.citaty.net

Čtěte také:

Reklama