Pamatujete si ještě na reklamu s vlezlou písničkou „Mňam, mňam Bobík“, kterou si zkrátka nemůžete nezpívat? Stala se nejoblíbenějším videem na portálu YouTube v Česku. Má více než 28 milionů zhlédnutí. Jaká další videa bodovala?

 

Co se hudebních videoklipů týče, Češi nejčastěji sledovali „Žijeme len raz“, píseň slovenského rappera Michala Straky, kterého spíše znáte pod uměleckým jménem Ego. Má celkem přes 40 milionů zhlédnutí.

 

Z českých hudebních interpretů se do první desítky probojovala Tereza Kerndlová s videoklipem k písni „Schody z nebe“. Počet zhlédnutí se blíží 16 milionům.

 

Nejsledovanější video všech dob „Gangnam Style“ dosud celosvětově zaznamenalo přes 2,3 miliardy zhlédnutí a každý den se na něj podívá jeden milion lidí.

 

YouTube v dubnu oslavil deset let a celosvětově má více než miliardu uživatelů, což je skoro třetina uživatelů internetu. Každou minutu je na YouTube nahráno 300 hodin video obsahu. České stránky YouTube běží od konce roku 2008 a mají přes pět milionů uživatelů.

Reklama