07.01.2022 11:0061d2fa418e75bcl.jpg
Foto se souhlasem Netflix (Liam Daniel)

Euforie
Do prostředí střední školy diváky podruhé zavede HBO prostřednictvím osmi epizod Euforie. V tomto seriálu exceluje herečka Zendaya, která za hlavní roli získala cenu Emmy, a první série měla premiéru v roce 2019. Druhá řada bude uvedena už 10. ledna.

Jak jsem poznala vašeho otce
Po úspěchu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který skončil v roce 2013, přijde 18. ledna na streamovací službu Hulu reboot. V něm bude Sophie ztvárněná herečkou Hilary Duff vyprávět, jak se seznámila se svým milovaným a otcem svých dětí. V roli vypravěčky se divákům představí herečka Kim Cattrall alias Samantha Jones ze Sexu ve městě.

Kardashianky
Když bylo oznámeno, že reality show Držte krok s Kardashianovými po dlouhých čtrnácti letech končí, skalní fanynky zaplakaly. Slzy ale nemusely osušovat dlouho, platforma Hulu totiž letos přinese reality show Kardashianky. Zatím se o ní mnoho neví, ale premiéra by mohla být na konci ledna nebo začátkem února.

Bridgertonovi
Po velkém úspěchu, který zažil seriál z prostředí anglické smetánky na Netflixu, bylo jasné, že u jedné řady nezůstane. Druhá řada podle romantické knižní série autorky Julie Quinn bude mít premiéru 25. března. Už teď víme, že se v něm neobjeví vévoda Simon Basset, kterého hrál Regé-Jean Page, ale děj se bude soustředit na Anthonyho v podání Jonathana Baileyho.

Cizinka
V březnu spatří světlo světa šestá řada Cizinky. Netflix přinese osm nových epizod o zdravotní sestře Claire Randall v podání Caitriony Balfe, která prostřednictvím magických menhirů cestovala v čase. Děj se bude tentokrát odehrávat těsně před americkou válkou za nezávislost.


 
Příběh služebnice
Dystopický seriál z prostředí republiky Gileád už šokoval čtyřmi řadami. V letošním roce by se na HBO měla objevit pátá a možná i závěrečná řada série o tom, jak velitelům a jejich manželkám rodí děti zotročené služebnice. Hlavní roli odvážné June ztvárňuje Elizabeth Moss. Datum vydání dalších dílů ještě není známé, ale mohlo by to být v létě nebo na podzim.


 
První dáma
Seriálovou novinkou roku 2022 televizní sítě Showtime by měla být série o bývalých prvních dámách USA. Diváci se mohou těšit například na příběh Eleanor Roosevelt, kterou si zahrála Gillian Anderson, nebo Michelle Obamu v podání Violy Davis.


 
Koruna
Pátou řadou se na Netflix v listopadu vrátí také Koruna o britské královské rodině. Pozornost se bude soustředit hlavně na rozvod Diany a Charlese. Královnu Alžbětu II. si zahraje Imelda Staunton, kterou můžete znát jako Dolores Jane Umbridgeovou z filmů o Harrym Potterovi.


 
Zdroje: ČSFD, HBO, Netflix, Hulu, Youtube