Dieta Štefana Margity

stefan.jpg
Zdroj: Profimedia

Štefan Margita představil před několika lety svou zázračnou dietu, ve které je hlavní káva a rohlíky. Revoluční dieta by se měla držet dva týdny, během kterých zhubnete osm kilogramů. Dietu sestavili vědci z německého institutu, ale v Čechách ji proslavil až operní zpěvák. I když se během dne kroutíte hladem, nevadí! Utrpení je zřejmě součástí, a pokud si ho chcete ještě prohloubit, pusťte si k jídlu pár dílů pořadu Hogo Fogo. Věřte, že vás přejde chuť i na ten rohlík. Výhodou je, že dost ušetříte.

První den
Snídaně: káva bez cukru a mléka
Oběd: vejce natvrdo, dušený špenát
Večeře: grilovaný steak, hlávkový salát, ovoce

Druhý den
Snídaně: 1 rohlík, káva bez mléka a cukru
Oběd: grilovaný steak, ovoce, hlávkový salát
Večeře: šunka

Třetí den
Snídaně: 1 rohlík, káva bez mléka a cukru
Oběd: 2 vejce natvrdo, rajčata, hlávkový salát
Večeře: šunka

Čtvrtý den
Snídaně: 1 rohlík, káva bez mléka a cukru
Oběd: 1 vejce natvrdo, dušená mrkev, sýr Ementál
Večeře: bílý jogurt, ovoce

Pátý den
Snídaně: strouhaná mrkev, citron, káva bez mléka a cukru
Oběd: ryba, rajčata
Večeře: grilovaný steak, hlávkový salát

Šestý den
Snídaně: 1 rohlík, káva bez mléka a cukru
Oběd: grilované kuře
Večeře: 2 vejce natvrdo, syrová mrkev

Sedmý den
Snídaně: čaj s citronem
Oběd: ovoce
Večeře: jídlo z předchozích dnů

Dieta: Kousej a vyplivni

shutterstock-1412870117.jpg

Každý má na jídle rád především chuť. To byl asi aspekt, od kterého se odrazil americký výživový poradce Horace Fletcher. Jeho dieta, s kterou přišel na přelomu 19. a 20. století, je velmi jednoduchá. Jídlo v ústech jen rozžvýkáte, užijete si jeho chuť, a potom ho místo polknutí vyplivnete. Má to jednu nevýhodu, a také druhou nevýhodu. Společnost vás bude mít za neskutečné prase a blázna a druhá je ta, že po čase umřete na podvýživu. I když je nemožné, aby člověk takovým způsobem získal dostatek potřebných živin, Fletcher si stál za tím, že ano. Ať tak či tak, „fletcherismus“ byl velmi populární a i dnes ho praktikují některé modelky. Tuto dietu prý dodržoval i spisovatel Franz Kafka.

Dieta podle krevních skupin

shutterstock-763134808.jpg
Zdroj fotografií: Shutterstock

Dieta, která svou rozsáhlou studií dokázala nejednoho člověka přesvědčit o tom, že opravdu funguje. Podle zakladatelů jde o to, že každá krevní skupina má své potraviny, na které je organismus historicky zvyklý. I když už bylo dávno vyvráceno, že tento redukční systém platí, stejně se najdou lidé, kteří dietu dodržují.

  • Krevní skupina 0: maso, žádné mléko, málo ovoce.
  • Krevní skupina A: vegetariánská strava, žádné mléko, žádné tropické ovoce.
  • Krevní skupina B: Může jíst maso, zeleninu, vejce, mléčné výrobky, vnitřnosti. Žádné kuřecí a vepřové maso, mořské produkty, zmrzlina, plísňové sýry.
  • Krevní skupina AB: sójové produkty, mořské produkty, zelená zelenina, řasy či ananas. Žádné hovězí, drůbež, vnitřnosti, avokádo, banány, kiwi.

Čtěte také:

Reklama